Klimatyzatory multi split do domu i biura

Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Ocieplanie dachów
17 września, 2020

Nowoczesna rekuperacja oraz klimatyzacja

Czyste powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na niezłe samopoczucie, ale też na naszą efektywność. Najlepsza jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, oznaczają fundament naszego komfortu i pozytywnie oddziałują na zwiększoną motywację i chęć wykonywania zadań. Żeby zagwarantować sobie odpowiednie warunki zazwyczaj rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej reguluje temperaturę w środku mieszkania zapewniając nam komfort podczas upałów. Wadą takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem doskonale radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i co sprawia, że dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by osiągnąć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie komfortowej temperatury w środku pomieszczeń szczególnie latem, kiedy walczymy z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury we wnętrzu mieszkania, zapewniając wychłodzenie i komfort cieplny bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach zazwyczaj stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część usuwa gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy eliminujące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie w lecie. Sporo klimatyzatorów potrafi też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście zimowego ogrzewania albo pozostałych grzewczych systemów, ale spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji mieszkań. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele różnych okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania budynków wynikają ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja odprowadza ciepłe powietrze i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Do unormowania temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba ocieplić, na co wykorzystywana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa wpływające zimne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką metodą redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator ma specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i tą metodą filtrują powietrze wchodzące do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobry sposób na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na zakup któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Zapewnia nam wysoką oszczędność energii i osłonę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu mieszkania jest zestawienie obu tych systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę korzyści z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest komfort termiczny we wnętrzu domu i dopływ czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę i usuwany występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odgrodzić się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma także dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wskazane zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.