Rekuperatory i klimatyzatory instalacja i serwis w Toruniu

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Czym są okna pasywne?
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pasywne Toruń montaż
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Najnowsza klimatyzacja oraz rekuperacja

Świeże powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na dobre samopoczucie, ale także na naszą produktywność. Dobra jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, stanowią podstawę naszej wygody i korzystnie wpływają na naszą motywację i chęć działania. Aby zagwarantować sobie przyjazne warunki o każdej porze roku przeważnie decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najlepiej wyrównuje temperaturę w środku domu przynosząc nam chłód w ciągu upałów. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. Tutaj bardzo dobrze działa system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Co to jest rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, aby zdobyć jak największy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie komfortowej temperatury w środku mieszkania szczególnie latem, kiedy liczymy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury w środku domu, przynosząc ochłodę i komfort cieplny niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach najczęściej używanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się jedynie w trakcie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to co prawda centralnego ogrzewania albo pozostałych systemów grzewczych, ale nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji mieszkań. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele różnych okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrz wynikają ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja odprowadza ciepłe powietrze i zbiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, powietrze zimne należy ogrzać, do czego przeznaczana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa wpływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i tą metodą filtrują powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli planujemy kupno jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką energooszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto ciągle świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu w środku mieszkania jest zestawienie tych dwóch systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie zysków z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele różnych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort w środku domu oraz dostęp świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niechcianych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi sprawia, że możemy odciąć się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma też dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort termiczny panujący w środku budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.