Pilnie kupię zadłużoną spółkę – ważne informacje

Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – zawód pełny pasji
Marzec 17, 2017
kursy i szkolenia dla kierowców pogotowia ratunkowego kursy na pojazdy uprzywilejowane Toruń
Kierowcy karetek muszą kończyć specjalistyczne kursy
Marzec 18, 2017
Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Planujesz sprzedać zadłużoną spółkę?

W Internecie ostatnimi czasy pojawia się niezwykle dużo ogłoszeń o wykupie i sprzedaży spółek. Takie informacje publikują nie tylko firmy, zajmujące się tym rzetelnie, lecz także osoby prywatne. „Szybko odstąpię spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Natychmiast kupię zadłużoną spółkę” – to tylko wybrane tytuły ogłoszeń. Bardzo często ich prezesi chcą odsprzedać te, które posiadają spore długi, ponieważ mówiąc w skrócie nie są w stanie ich spłacić. O przejmowaniu spółek mamy szansę znaleźć bardzo dużo dobrych artykułów, lecz nie wszystkie zawarte w nich informacje są prawdziwe. Wiele z nich określa nabywających spółki jako cwaniaków, biznesmenów, którzy dorabiają się na czyimś nieszczęściu. Wiarygodne firmy tracą przez to Interesantów. Jak jest naprawdę?

W przypadku kiedy chcesz sprzedać spółkę, wówczas kluczowym etapem powinno być wnikliwe zbadanie firmy, której planujesz to powierzyć. Najpierw można polegać na tej, która istnieje na rynku co najmniej kilka lat. To znaczy, że jej asystenci mają dobre kwalifikacje oraz nie powstała ona wyłącznie na chwilę. Istotne jest także specjalistyczne podejście do Interesanta, a tym samym jakość kontaktu z nim, przykładowo rozmowy telefoniczne, a później spotkanie w biurze. Dużym plusem firmy zajmującej się sprzedażą zadłużonych firm jest całościowe zlikwidowanie problemu – opieka prawna lub konsultacje z zakresu księgowości.

Na czym polega przeniesienie własności spółki?

Jest to po prostu sprzedaż spółki, która ma miejsce w obecności radcy prawnego Wybrana firma razem z z dotychczasowymi partnerami zawiera pisemną umowę, na której powinny figurować podpisy wszystkich obecnych. Musisz zatem mieć przy sobie konieczne dokumenty, jak: dowód osobisty, informacje mówiące o stanie organizacji (nazwa, dane adresowe) oraz obowiązującego zadłużenia.

Odsprzedaży, jak również wykupu spółki, możemy dokonać chociażby w 24 godziny! Wystarczy umówić się z wybraną firmą oraz napisać w formularzu kontaktowym „sprzedam zadłużoną spółkę”. Przeważająca część nabywców natychmiast odpisuje na zgłoszenie. W ogóle nie musisz niepokoić się o wierzycieli, którzy czekają na odpłacenie długów, jak również o opinię. Sprzedanie spółki zapewnia możliwość wyzwolenia się z takich problemów. Firmy zajmujące się wykonywaniem takich czynności na co dzień załatwiają wszelkie formalności.

Korzyści ze sprzedaży spółki z długami:

Szybka, wręcz błyskawiczna sprzedaż. Możesz pozbyć się problemu w mgnieniu oka. Po podpisaniu sprzedaży nie musisz już reprezentować spółki, parafować deklaracji w jej imieniu albo podejmować nowych aktywności.

Oszczędność czasu i nerwów. Znaleziona firma opracuje umowę odsprzedaży, przywoła na spotkanie adwokata i zajmie się resztą rzeczy połączonych ze sprzedażą.

Wcale nie musisz niepokoić się, że popełnisz błąd! Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, by samodzielnie uporać się z kłopotem – zaufaj zawodowcom.

O wiele więcej opcji! Bowiem prócz skupu spółek z długami wspomniane firmy zajmują się pomocą księgową, konsultingiem podatkowym, pomocą prawną, modyfikowaniem spółek, odsprzedażą gotowych spółek oraz wieloma odmiennymi czynnościami.

A jak wygląda zakup gotowej spółki?

Kupienie czystej spółki pozwala minąć pracochłonne oraz męczące procedury rejestracyjne, mianowicie zorganizowanie numeru Regon, wpisu na potrzeby KRS lub numeru PKD. Gotowa spółka nie może posiadać zbędnej historii, osób zatrudnionych czy obciążeń. Koszt wykupu „dobrej” spółki zwykle jest dużo niższy niż ma to miejsce w przypadku realizowania tego na własną rękę. Ceny mogą oscylować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo spółka komandytowa może kosztować orientacyjnie 4.000 zł, a zarejestrowana na potrzeby VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – prawie 3.500 zł. Najwartościowsza jest spółka, która ma licencję na spedycję. Należy liczyć się z wydatkiem gdzieś 15.000 zł.

Słynne ograniczenie odpowiedzialności polega na tym, że współzałożyciele krótko mówiąc nie odpowiadają za zobowiązania kupionej spółki. W przypadku krachu mogą utracić jedynie wniesiony wkład. Kwalifikuje się to jako kapitał zakładowy oraz może być naturalnie zmieniany podczas wzrostu przedsiębiorstwa. Trzeba również wiedzieć, że wieloosobowe spółki nie są objęte systemem ubezpieczeń ZUS.

Wysokie koszty likwidacji spółki

Zapoczątkowanie procesu upadłościowego jest połączone ze sporymi kosztami, np. z należnościami dla syndyka i wyceną majątku. Każdy kredytor w sytuacji niezaspokojenia potrzeb jest w stanie wytoczyć postępowanie przeciwko wszystkim członkom zarządu, a również dochodzić swych praw na drodze cywilnoprawnej. W rezultacie można przez kilka lat oczekiwać aż komornik zakończy wszystkie nieodzowne czynności. Samo przedstawienie wniosku wcale nie wpływa na to, iż nie trzeba spłacać długów.

By sąd mógł stwierdzić likwidację spółki, musi koniecznie posiadać ona realny majątek. W każdym innym przypadku – wniosek zostanie oddalony. Sąd zwyczajnie nie jest w stanie poprowadzić postępowania, aby zaspokoić oczekiwania wierzycieli.

Czy ten artykuł Cię zaintrygował? Problematyka skupu i zbycia spółek jest wyjątkowo obszerna. Jeśli interesujesz się skupem zadłużonych spółek, to kliknij w link i zaznajom się ze szczegółami.

Komentarze są wyłączone.