Jak otworzyć sklep internetowy – zaufaj ekspertom

Wynajem autokarów Toruń - przewozy autokarowe
Wynajem autokarów – jak zorganizować wyjazd służbowy
Grudzień 3, 2018
Najlepszy dentysta w Toruniu GABIENT STOMATOLOGICZNY KLINIKA STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Styczeń 24, 2019

Dzisiejsze dni to nieprzerwany rozrost modelu konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, ciągle szukają kolejnych rozwiązań i chcą mieć więcej i więcej. Niewiele świadczy o tym, żeby ta tendencja się odwróciła. Nabywanie wartościowych produktów to pierwsza sprawa, lecz pozostają przecież też kosmetyki, pokarm – słowem to, co jest nam potrzebne do egzystencji. Dużo osób pędzi nieustannie przez życie i w wyniku tego, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Zbawieniem może stać się sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Z pewnością kojarzymy sporo takich osób, nie mających chwili wytchnienia. Robią zakupy w markecie co 14 dni, aby przyoszczędzić sobie nieustannego chodzenia po niezbędne artykuły. W XXI wieku część sklepów poszła krok dalej i gwarantują im dostarczenie asortymentu do miejsca zamieszkania.

Wyżej przywołana problematyka dotyczy przede wszystkim ludzi zalatanych, przesiadujących w nieskończoność w miejscu pracy. Krew ich zalewa, jak należy zrobić chociażby świąteczne zakupy. Te osoby skwapliwie wykorzystują wtedy sklep internetowy oraz masowo kupują upominki dla bliskich. Biorąc to pod uwagę – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, i co widać w analizie – wyjątkowo liczną.

Nakreśliliśmy już najważniejszy cel utworzenia e-sklepu, obecnie winniśmy przemyśleć jak ów sklep ma wyglądać. Nie ma sensu próbować osiągnąć niemożliwego. Jeżeli sklep internetowy ma Wam zagwarantować konkretne zarobki, w takiej sytuacji startujemy od tzw. analizy SWOT. Przeanalizowanie silnych i gorszych stron, perspektyw i niebezpieczeństw to absolutna podstawa. Odnosi się to zarówno do naszego nowego sklepu, jak również rywalizujących podmiotów. Należy dowiedzieć się jakie parametry generują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

W tym momencie koniecznie będzie wybranie grupy docelowej. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Powołany przez Was e-sklep może być skierowany do Odbiorcy uniwersalnego, który zyska możliwość wyboru spośród dużej ilości typów towarów, lecz również np. przekonywać do siebie przede wszystkim żeńskie grono, ze względu na przewagę kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Rzetelnie sprawdźcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnych partnerów w całej Polsce. Może tak się zdarzyć, iż trzeba będzie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Nie wolno zapominać, że otwarcie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, obligatoryjnie należy zarejestrować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli otworzyłeś firmę wcześniej, powinieneś w zasadzie tylko nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

Kolejna istotna sprawa to oferowane produkty. Kiedy już ustalimy czy zaoferujemy coś wyspecjalizowanego, z hermetycznej branży, czy też produkty powszechne, wytwarzane na olbrzymią skalę, skupiamy się na starannym wyselekcjonowaniu dostawcy. Solidność, terminowość i bycie godnym zaufania, to musi być lista walorów, na jaką trzeba mieć baczenie. Wiadomo, że czynnikiem kluczowym jest również uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Załatwiłeś dystrybutora? W kolejnym kroku powinniśmy zatroszczyć się o opisy towarów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Wchodzimy właśnie w sferę promowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Jeśli pragniemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to w takiej sytuacji trzeba skierować uwagę na unikalne opisy – łatwo do zapamiętania dla Odbiorców, ale oprócz tego – usprawnione pod SEO, żeby dobrze nam znana wyszukiwarka Google nie miała wątpliwości co do jakości. W przypadku skopiowanych treści – wyszukiwarka zakwalifikuje nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zagwarantujemy sobie satysfakcjonującej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

Sprawy związane z produktami już za nami – pora na zagwarantowanie konkretnych form płatności. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez dwóch zdań trzeba także zagwarantować Nabywcom zapłatę za pobraniem i z góry. Istotnym jest, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Pomysł jest, konkurencja została zadbana, mamy nakreślony plan biznesowy i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. W niektórych przypadkach starczy nawet bezpłatny software, ale gdy realizujemy bardzo ambitny projekt przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

Domena czasem jest dostarczona wraz z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeśli tak nie jest – to w takiej sytuacji będzie trzeba takową zakupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W przypadku hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – przynoszą one zdecydowanie za dużo obostrzeń, hamujących rozwój naszego projektu.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Komentarze są wyłączone.