Katalogowanie stron internetowych

Katalogowanie stron to prosty przepis na szybki wzrost rangi Twojej marki w Sieci. Myślisz, że to niemożliwe? Odkryj historię jednego z naszych Partnerów, który korzystając z naszej oferty katalogowania, rozbudował swoją firmę i zdobył parę interesujących zleceń.

Katalogowanie stron – krótka teoria

Najpierw zasadniczym zamiarem katalogów online było kompletowanie najważniejszych wiadomości o regionalnych firmach. Firmy przypisywane były do określonych grup związanych z siedzibą, jak i dziedziną dostarczanych usług. W katalogach internetowych każdy mógł bezproblemowo odszukać określonego eksperta, lub też sprzedawcę pożądanego produktu.

Nieco później internet zaczął rozszerzać się w stronę platformy marketingowej. Google, tworząc co raz to nowsze indeksacji witryn, zainaugurowało wyścig o czołowe miejsce w organicznych wynikach wyszukiwania. Teraz zdaje się, że wyścig ten wciąż trwa, a pozycjonowanie stron jest rozwiązaniem co raz to bardziej skomplikowanym.

I tutaj ważne miejsce zajmują katalogi internetowe. Okazuje się bowiem, że liczba linków prowadzących do pozycjonowanej strony, albo też odmiennie mówiąc popularność tej domeny, to czynnik, który wywiera wpływ na pozycję strony w Google. Zwracając na ten fakt szczególną uwagę, katalogi stron niezwykle intensywnie zaczęły być wykorzystywane jako narzędzia pozycjonerskie. Umieszczając odsyłacze do pozycjonowanej strony w skutecznych katalogach stron gwarantujemy sobie błyskawiczny wzrost pozycji naszej domeny w wyszukiwarce Google.

W tym momencie już wiesz że katalogowanie to bardzo istotna rzecz. Przeskoczmy teraz do historii naszego Klienta, aby kompletnie scharakteryzować Tobie mechanizm katalogowania i zainspirować Cię do skorzystania z naszej oferty.

Pan Adam zgłosił swoją wizytówkę konkretnie 6 miesięcy temu. Przedstawił nam własną stronę internetową. Robiła całkiem dobre wrażenie – kilka artykułów, ciekawa grafika, praktyczne funkcje. Coś jednakże nie grało. Po zweryfikowaniu jej pozycji w Google dowiedzieliśmy się, że ulokowana jest ona na 50 miejscu. Bez wątpienia za daleko. Otrzymaliśmy również informacje, że parę miesięcy wcześniej współpracował on z inną agencją interaktywną, która przez spamowanie i intensywne dodawanie do katalogów, przyczyniła się do regresu strony w rankingu Google. Pan Adam z znacznie skurczonym kapitałem czekał na naszą pomoc. Obok katalogowania, zasugerowaliśmy mu także optymalizację strony. Po paru dniach zainicjowaliśmy działania. Przystąpiliśmy do analizy słów kluczowych i struktur konkurencyjnych. Poprawiliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać stronę do przygotowanej przez nas grupy katalogów Topranking.

Zatrzymajmy się teraz na minutę przy usłudze dodawania stron do katalogów. Mogliśmy wybrać dwa warianty katalogowania – ręczne dodawanie adresu strony do katalogów Topranking, lub ręczne umieszczanie artykułów SEO z linkiem prowadzącym do pozycjonowanej witryny, również do grupy katalogów internetowych Topranking. Zdecydowaliśmy się na tą drugą możliwość. Nasi copywriterzy zredagowali kilka synonizmizowanych tekstów branżowych, podpartych o wręczoną im listę fraz kluczowych. Do każdego artykułu wybraliśmy stosowne zdjęcie, które zostało opisane w profesjonalny sposób. Ruszyliśmy z udostępnianiem wpisów SEO w 40 katalogach. Wypuszczaliśmy 2 artykuły na dzień, żeby cały mechanizm katalogowania wyglądał standardowo dla robotów indeksujących. Po zaindeksowaniu wpisów zaczęliśmy analizować postępy strony w Google. Po tej jednorazowej usłudze strona Pana Adama wzrosła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednak koniec naszej współpracy. Pan Adam był tak mocno szczęśliwy z pierwszych skutków, że zechciał nabyć ten sam pakiet powtórnie. Znów opublikowaliśmy 40 artykułów w naszym zapleczu do pozycjonowania. I wydarzyło się to czego zapewne nikt z nas nie zaplanował. Pozycjonowana domena znalazła się na 1 stronie naturalnych wyników wyszukiwania, a szczegółowo na 6 miejscu. Spowodowało to, że liczba Odbiorców zafascynowanych usługami Pana Adama wzrosła o 300%.

Z powyższego przykładu możemy wywnioskować dwie rzeczy – katalogowanie stron to wciąż idealny sposób na podwyższenie pozycji strony w rankingu Google, a także niezastąpiona odmiana reklamy w internecie.

Jesteś zainteresowany naszą usługą? Masz ochotę wypróbować katalogowania i zapewnić swojej stronie korzystniejszą pozycję w Google? Nasza oferta skierowania jest właśnie do Ciebie. Zadzwoń, a nasz ekspert przygotuje dla Ciebie Indywidualną wycenę!