Implantologia – Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy nawadniania trawników
25 sierpnia, 2020
Korony na implantach – Toruń
26 sierpnia, 2020

Zęby w jeden dzień u dentysty

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że naprawa zębów w klinice dentystycznej zazwyczaj przeciąga się na wiele wizyt. Przede wszystkim przy okazji zabiegów z zakresu implantologii, ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Obecne techniki pozwalają dentystom na ograniczenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie u dentysty. Dzięki najnowszym metodom implantologów gabinety stomatologów udostępniają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka odbudowa zębów jest dostępna właściwie od ręki.

Proteza w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Różnica między tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębów w klinice dentystycznej, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na sposobie ulokowania implantów. Z reguły wszczepiane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki typ leczenia stomatologicznego charakteryzuje się tym, że w pierwszej kolejności wszczepiany jest implant, z kolei w drugiej fazie stomatolog przytwierdza uzupełnienie protetyczne. Te dwie fazy izoluje długookresowy czas osseointegracji, to jest proces, gdy implant zrasta się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero potem implant zębowy oraz kość zrosną się na stałe, proteza może być przyłączona przez dentystę.

W sytuacji odbudowy zębów w jeden dzień, wykorzystywane są implanty jednofazowe, w których pełna procedura umieszczenia implantów oraz oparcia na nich protezy przebiega w ciągu jednej wizyty. Należy też dodać, że proces umieszczenia protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić szczegółowe badania diagnostyczne u stomatologa, aby pełen proces leczenia dentystycznego był jak najbardziej prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie badań stomatolog organizuje kompleksowy plan leczenia dentystycznego i szablony, jakie posłużą jako podstawa do wykonania indywidualnego szablonu nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów stomatolog wykona w czasie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. Bez tego na starcie konieczne okaże się leczenie u stomatologa, by później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja dentystyczna. W tej fazie przygotowywane są wszelkie elementy poprzedzające właściwy zabieg. Stomatolog sprawdza stan jamy ustnej, zębów i kości pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego rolą jest także wzięcie właściwych wycisków, dzięki którym stomatolog protetyk spreparuje indywidualną odbudowę protetyczną. Co więcej pacjent ma wiele możliwości. Patrząc na ilość luk zębowych, może poprosić o różne nadbudowy protetyczne. Przy mniejszych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku bezzębia mocno rekomendowana przez stomatologów jest technika umieszczenia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach techniką All on 4 lub All on 6. Na tym etapie stomatolog przedstawia także koszt implantów i całego leczenia.

Kolejnym etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie stomatolog aplikuje cztery albo sześć implantów zębowych, potem bezpośrednio tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Z jakiego powodu mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Bez względu na technikę – implantów jedno- lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi złączyć się z kością, a zabiera trochę czasu. Proteza tymczasowa zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę oraz właśnie zastosowanie takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej pozwala na osiągnięcie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z stabilnym oraz uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, z którego może korzystać tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz umożliwia im bezpieczny proces integracji z kością, a ponadto wygląda bardzo naturalnie.

Ostatni etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień odbywa się po zespojenia z kością implantów, gdy tymczasową protezę zastępuje właściwa proteza. Zwykle na taki zabieg trzeba spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Ten etap także będzie wliczony podczas sporządzania planu leczenia dentystycznego. Właściwa odbudowa protetyczna wykonywana jest wysokiej klasy surowców i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Warunkiem tego, jest utrzymanie odpowiedniej higieny i ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszelkie porady lekarz stomatolog oczywiście omawia z pacjentem podczas wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 oraz system All on 6

Natychmiastowe wszczepianie implantów zwykle przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów stosowanych przed stomatologów implantologów. Zazwyczaj aplikuje się je w przypadku osób z pełnym bezzębiem. Obie te techniki są sposobem przywrócenia uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy liczby implantów, na których będzie umieszczona proteza. Według uznania uzupełnienie protetyczne da się oprzeć na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich zapewnia wysoką stabilizację protezy, w końcu na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada w czasie mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają szczególnie osobom, które utraciły cały łuk zębów. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie pomniejszone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.