Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy stomatologów i na rozbudowy technologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest właściwie od ręki w ciągu jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a także wypełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Jeszcze kilka lat temu na rezultat należało czekać aż do końca leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie powstała możliwość poznania rezultatu działań dentysty nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym oraz według stomatologów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych łączy się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zespoić się z tkanką kostną, co zabierze czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant stomatologiczny całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a obok tego pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle wygodny oraz nie zabiera wiele czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez trudu regulować moc lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić również przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami da się ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.