Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozkwitu technologii i technik wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest niemal od ręki w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które usuwają przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu zębów. Nie tak dawno na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość poznania rezultatu działań dentysty nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i efekt zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian lub użyć programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym i według stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów stomatologicznych łączy się długotrwałym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści stworzyli do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się zaaplikować od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba w pełni zespoi się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u stomatologa

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze rezultaty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a do tego usuwa do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym jest niezwykle komfortowy i nie pożera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez problemu regulować siłę światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się poprawić także za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się na zęby. Dzięki nim da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.