Najlepsza lampa wybielająca zęby

Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Termos turystyczny – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020

Jakimi środkami wybielać zęby, by zdobyć najlepszy efekt?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi sposobami od dentysty jest oceniane jako jeden z najbardziej skutecznych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę metody, można bez trudu wypracować biel zębów o kilka tonów. Z reguły wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, powstałych ze stosowania na przykład kolorowej diety.

Pośród przyjmowanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do zazwyczaj wymienianych należą kawa, soki czy różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było niwelowanie rezultatów pochłaniania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć profesjonalne zabiegi wybielania w klinice stomatologicznej, na przykład poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Najbardziej profesjonalne przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich stworzonymi do tego nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów gwarantuje wspaniałe wyniki w krótkim czasie.

Pośród najpopularniejszych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, jaka oferuje zadowalające i trwałe skutki już po pojedynczym zabiegu naświetlania. Co więcej taki rodzaj zabiegu niszczy do 98% bakterii namnażających się w jamie ustnej i minimalizuje stany zapalne przyzębia, a także wspomaga hartowanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Ze względu na to wybielanie zębów, chociaż najbardziej pożądane, nie jest jedynym pozytywnym efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co sprawia, że może zostać dostosowana do różnych pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Oprócz tego również siła naświetlania może zostać dopasowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami stomatologa. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak silne są przebarwienia.

Inne metody wybielania zębów

Większość ludzi marzy o wspaniałym i zupełnie białym uśmiechu. Z tego powodu wszędzie dostępne są odmienne sposoby wybielania, na jakie pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są wybielające pasty . Całkiem efektywnie eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo popularne są lakiery, paski i wybielające żele do aplikacji w domu. Można kupić je na przykład w aptece, jednak zazwyczaj jest to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w obszarze między zębami.

Niewiele osób pamięta, że świetnym sposobem na wybielenie zębów jest fachowe oczyszczenie ich u stomatologa na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje wybielenie zębów. Innym sposobem wykonywanym w gabinecie stomatologicznym są także wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są indywidualnie dopasowane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie nasuwa nakładki po wizycie i nosi je według wytycznych stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, aby wybielanie zębów było skuteczne i całkowicie bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja z dentystą. Już obecnie wiadomo wszelkie domowe metody, chociaż odrobinę dają efekt, tak naprawdę uszkadzają szkliwo i łatwo drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy oceni, jaka technika z tych polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Ponadto zobaczy zdrowie zębów i podpowie, czy przed wybielaniem zębów konieczne będzie najpierw leczenie.

Niezależnie od metody wybielania zębów, należy zatroszczyć się, by kupowane były one z zaufanych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające lepiej nabyć w zaufanych punktach lub z polecenia dentysty. Wielkie promocje nie dają gwarancji bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Dlatego lepiej udać się na profesjonalne wybielanie zębów w klinice dentystycznej. Tym sposobem mamy pewność, że dentysta używa certyfikowane wyroby, a na bazie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Kiedy zauważysz efekty wybielania zębów?

Warto wspomnieć, że wybielanie zębów nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zabiera kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie prędki rezultat, jednak trzeba liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Przeważnie tuż po zabiegu wybielania zębów należy również stosować tzw. białą dietę, aby nie zniszczyć świeżo osiągniętego efektu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń dentysty, efekt wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień powstałych na skutek diety pokazuje naturalny kolor zębów, które nie zawsze są całkiem białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają barwę na przykład z powodu przyjmowanych leków lub w wypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy całkowitej bieli produktami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w klinice dentystycznej.

Co robić, gdy wybielanie zębów nie przynosi rezultatów? W takim przypadku sięgamy po inne estetyczne zabiegi dostępne u dentysty. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki, jakie na stałe aplikujemy na zęby, mają dużo zalet. Poza tym, że możemy wybrać ich barwę według chęci pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać także niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Ze względu na to trzeba przed wybielaniem zębów porozmawiać z dentystą, by stwierdził, jaka technika będzie dla nas najwłaściwsza.

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.