Stomatologia estetyczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs na pojazdy uprzywilejowane
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozkwitu tecjnologii i technik wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest właściwie od ręki w trakcie jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które eliminują przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a także uzupełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Jeszcze kilka lat temu na końcowy rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian lub użyć programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na wszczepienie implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant musi zespoić się z kością, co wymaga trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, gdzie dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia zdecydowanie lepsze efekty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a do tego usuwa do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów klinice stomatologicznej jest niezwykle wygodny oraz nie zajmuje wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować natężenie lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić również za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je głównie z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się na powierzchnię zębów. Pod licówkami można zakrywać niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

Stomatologia estetyczna

Komentarze są wyłączone.