kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Montaż klimatyzacji Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Pożyczki bez zaświadczeń
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa wymagane jest tradycyjne prawo jazdy właściwej kategorii, zezwolenie Starosty, zaświadczenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto konieczne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą możliwość prowadzenia pojazdów. Pełne szkolenie gwarantuje zdobycie wszystkich koniecznych dokumentów. Dla osób, które uzyskały już uprawnienia wcześniej przygotowano uzupełniające szkolenia, które powiększą zdobyte kompetencje. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Głównym warunkiem obok posiadania podstawowego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Z kolei badania lekarskie można odbyć po szkoleniu lub w jego trakcie.

Dla kogo przeznaczone jest kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane ciekawi głównie osoby, które planują kierować tymi pojazdami w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z wysokim ryzykiem wypadku. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany ma prawo nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Ze względu na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wykazywać się błyskawiczną reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej lub gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są także pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje też kierowców chcących zatrudnić się w Służbie Celnej, Straży Granicznej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając te uprawnienia można także kierować bankowozy oraz pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program kursu

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został przygotowany , żeby przygotowywał kierowcę na trudne sytuacje w ruchu drogowym oraz wychodzenia z nich bez kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo swoje, jaki i pasażerów lub osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, gdy prawdopodobna jest strata kontroli nad pojazdem. Podczas szkolenia kierowcy podnoszą swoje umiejętności, potrzebnych do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające przygotowano dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz egzamin wewnętrzny. Wśród tematów, jakie są w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Ważnym segmentem jest także przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast praktyczne zajęcia obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które będzie podstawą do uzyskania prawa do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dopełnieniu wszystkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w charakterze kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Co należy przygotować przed szkoleniem na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Każdy kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat oraz prawo jazdy tej samej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najszybszą formą zapisania się na szkolenie, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Niezbędne szkoleniowe materiały i egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Również zaliczenie badań psychologicznych oraz lekarskich wlicza się w ofertę.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz dostarcza fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na wiedzy i latach doświadczeń, które wytrwale przekazują kursantom. Utworzony program szkolenia dzięki wspaniałej organizacji oraz użyciu nowoczesnych narzędzi i technologii uczy kierowców jazdy w ekstremalnych warunkach. Kształcenie zgodne z przyjętymi normami, doskonałe warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

www.pojazdy-uprzywilejowane.pl

 

Komentarze są wyłączone.