Rodzaje cystern paliwowych

Agencja interaktywna - Pozycjonowanie stron - Reklama w Internecie - Kampanie reklamowe w Internecie - Reklamy Adwords
Reklama w internecie – zaskocz wszystkich.
Styczeń 12, 2017
Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz
Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa
Luty 11, 2017

Samochodowy dowóz paliw to najpowszechniejszy system dostarczania tego rodzaju substancji szerokiemu kręgu odbiorców. Zasady transportu paliwa są precyzyjnie zdefiniowane w prawie narodowym, Unii Europejskiej jak i globalnym. Z uwagi na poziom trudności i duże niebezpieczeństwo, są to niezwykle kompletne regulacje. Przepisy normują między innymi warunki mechaniczne pojazdów używanych do przewozu ładunków niebezpiecznych, okoliczności dotyczące przewozu, oznakowanie takich samochodów, typy towarów niebezpiecznych i reguły ich kontroli. Przedmiot tak ścisłego określenia tematu jest jasny – eliminacja lub zredukowanie ryzyka związanego z transportem, oraz ograniczenie prawdopodobieństwa powstania wypadku.

Zazwyczaj paliwo dostarcza się w specjalnie zbudowanych cysternach. Autocysterny muszą realizować bardzo surowe kryteria techniczne, aby dostarczane w nich wyroby były dokładnie zabezpieczone przed elementami zewnętrznymi. Prowadzenie takich pojazdów nie jest proste i w tej materii bardzo ważne są kwalifikacje prowadzącego, za równo te logistyczne, jak i techniczne.

W tym artykule postaramy się starannie zaprezentować modele cystern paliwowych. Jeśli jesteś młodym kierowcą, te dane będą perfekcyjnym dopełnieniem Twoich kwalifikacji.

Podstawowe rodzaje cystern paliwowych

Cysterny paliwowe różnią się przede wszystkim budową, wyposażeniem i opcjami wykorzystania. Występuje kilka zasadniczych rodzajów:

 • cysterny stałe – są zdolne pomieścić więcej niż 1000 litrów paliwa. Taki rodzaj jest na stałe złączony z samochodem lub stanowi nierozłączną część jego konstrukcji.
 • cysterny przenośne – kubatura takich cystern jest wyższa aniżeli 450 litrów. Cechują się mobilnością co oznacza, że mogą być w łatwy sposób „doczepiane” do innych samochodów.
 • cysterna – jest to urządzenie transportowe odpowiadające definicji kontenera, które łączy pojemnik wraz z zaopatrzeniem umożliwiającym obrót kontenera-cysterny bez znaczącej deformacji jego położenia na płaszczyźnie
 • cysterny odejmowalne – są to urządzenia inne niż cysterny trwałe, mobilne i kontenery o pojemności większej niż 450 litrów, które są skonstruowane do tranzytu towarów wespół z ich rozładunkiem. Takie cysterny mocuje się na naczepach samochodów a ich przenoszenie wykonalne jest po opróżnieniu substancji.

Wyposażenie cysterny paliwowej

Wyposażenie każdej cysterny zostało całkowicie przedstawione w takich aktach prawnych jak Umowa ADR, Zarządzenie Ministra Transportu w sprawie wymogów technicznych dozoru technicznego, oraz Rozporządzenie Ministra Gospodarki w kwestii systemu monitorowania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i ochronie urządzeń technicznych. W wyposażeniu każdej cysterny powinny się znaleźć takie składniki jak:

 • zawory denne – umieszczone wewnątrz kontenera albo w kołnierzu przyspawanym. Stanowią pierwsze zamknięcie w cysternach. Zasuwy uruchamiane są z góry lub z dołu.
 • zewnętrzne zawory zamykające – zainstalowane u schyłku każdego kanału rurowego spustowego. Są zamknięciem wstępnym dla cystern które zawierają w 3 części kodu literę A, oraz dodatkowym zamknięciem dla cystern mających w 3 części kodu literę B.
 • korki gwintowane – są mocowane na końcach przewodów rurowych. Powinny być dość szczelne, aby zatrzymać pojemność cysterny.
 • przyłącza do rozładunku – te elementy powinny być zaopatrzone w awaryjne spojenie do rozłączania nalewu. Ponadto powinny być wyposażone w tabliczkę skonstruowaną z surowca wytrzymałego na rdze, skupiającą dane o nazwie wytwórcy, numerze jednostki, dacie produkcji i ostatniego przeglądu technicznego, a także wysokości ciśnienia próbnego. Każde przyłącze musi gwarantować hermetyczność połączenia, przy jednoczesnym powstrzymaniu automatycznego otwarcia.
 • wentyle bezpieczeństwa – są to elastyczne zasuwy bezpieczeństwa . Powinny być uruchamiane automatycznie pod ciśnieniem obejmującym między 0,9 i 1,0 wysokości ciśnienia próbnego urządzenia.
 • urządzenia wentylacyjne – ich zadaniem jest utrzymanie ciśnienia wewnątrz cysterny na poziomie ciśnienia atmosferycznego.
 • falochrony i przegrody – te elementy powinny być kopulaste o powierzchni wcięcia nie niższej niż 10 cm. Powierzchnia falochronów powinna wynosić nie mniej niż 70% profilu urządzenia. Falochrony i przegrody są elementami stabilizującymi zasobnik.
 • izolacja cieplna – zabezpiecza przewożony ładunek przed wystudzeniem, lub też podgrzaniem w zależności od typu transportowanego towaru. Izolacja może obejmować osłonę przeciwsłoneczną, oraz pełną ochronę pojemnika.

Nowe cysterny paliwowe to zespolenie stabilnej budowy i funkcjonalnych elementów. Szlachetnej jakości składniki oprzyrządowania zapewniają komfortową obsługę. Aktualnie z całą pewnością możemy Wam polecić cysterny paliwowe Bioeco Sacim. Firma ta może pochwalić się najnowocześniejszym rodzajem jednokomorowej, paliwowo-olejowej, najlżejszej w Europie, cysterny o przekroju eliptycznym, który zyskał uznanie w branży komunikacyjnej. Przedsiębiorstwo Bioeco Holding gwarantuje nie tylko ogromny wybór nowych cystern, lecz także przychylne warunki inwestycyjne.

Wybierz najdoskonalszą cysternę w branży. rynku. Wstąp na stronę i poznaj najnowszą ofertę: cysterny paliwo

Komentarze są wyłączone.