Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

adwokat toruń zrzeczenie się spadku podstawy dziedziczenia
Okiem prawnika – dziedziczenie spadku
16 kwietnia, 2017
biuro rachunkowe toruń prowadzenie ksiąg handlowych pełna księgowość
Własne biuro rachunkowe czy praca na etacie?
20 kwietnia, 2017
prawnik toruń adwokat z torunia alimenty długi

prawnik toruń adwokat z torunia alimenty długi

W jaki sposób można odzyskać alimenty?

Jeżeli od prawie trzech miesięcy na rachunku bankowym wcale nie zostały zarejestrowane alimenty na niepełnoletnie dziecko, mamy możliwość przedsięwziąć stosowne kroki, aby je odebrać. Niestety często rozmaite okoliczności odkrywają jak jest to długotrwałe oraz ile można równocześnie mieć niespokojnych dni. W sytuacji zatwierdzenia „układu” pieniądze powinny zawsze przychodzić bezustannie. Niemniej w sytuacji orzeczenia sądu – zazwyczaj nie tak się to odbywa. Po sprawie rozwodowej byli partnerzy nierzadko nie planują ze sobą „polemizować”, a bywa jeszcze tak, że jedno zmienia miejsce zamieszkania, m. in. wyjeżdża za granicę. Przeżywają to oboje oraz malutkie dziecko, które powinno mieć umożliwione godne warunki bytowania. Alimenty nie są „pomysłem”, przy użyciu którego mamy szansę zaspokajać własne fanaberie. Są oddane oczywiście dla dziecka. To małe dziecko jest faktycznym odbiorcą tychże funduszy nawet wtedy, gdy samo nimi nie włada. Jak coś wskórać w sytuacji, kiedy przez trzy miesiące wpłynęło parę groszy z tytułu alimentów na dziecko?

Na starcie trzeba przedyskutować to z byłym partnerem, nawet jeżeli jest to szczególnie dotkliwe. Rozstrzygnięcie okoliczności od razu daje opcję wybrania dalszej koncepcji. Jeżeli to bynajmniej nie zapewnia jakichkolwiek efektów, stykamy się ze wściekłością czy brakiem reakcji, musimy wynająć rzetelnego adwokata, który zainteresuje się dotkliwą dla nas sprawą „od deski do deski”. Powinna to być lojalna osoba, a więc taka która będzie się często udzielać, będzie wspierać nieprzerwanie i wyjaśni wszelkie niedogodności prawne.

Kiedy trzeba skontaktować się z komornikiem?

Jesteśmy w stanie dowolnie dobrać komornika, u którego zostawimy pismo. Trzeba sugerować się położeniem pracowni oraz liczbą klientów, jakich komornik musi obowiązkowo obsłużyć we własnym „rejonie”. O niuanse można spytać własnego prawnika, który sprawdzi, jakie pracownie będą umiały produktywnie przystąpić do zagarnięcia własności… i są niedaleko byłego małżonka. Trzeba wprowadzić wszelakie informacje, które posiadamy o byłym partnerze – oznaczenia rachunków bankowych, dane o posiadanych samochodach, papiery wartościowe, adres zameldowania, NIP oraz dane w sprawie prywatnych nieruchomości. Mówiąc w skrócie, skoro dobrze wiemy, że były partner ma określony majątek (choćby ten pilnie ukrywany), wolno nam wszystko zakomunikować komornikowi.

Bezskuteczna egzekucja nie jest jednoznaczna z tym, że nie mamy teraz najmniejszych możności na odebranie zasobów finansowych. W sytuacji, gdy dotrzymujemy wymagania dochodowe, możemy ubiegać się o pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja bezproduktywna to inaczej mówiąc nieotrzymanie alimentów na małe dziecko przez czas dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą przyjęte stosowne działania względem byłego małżonka. Najpierw wierzyciel zostanie poproszony na potrzeby sprostowania sprawy. Musi koniecznie precyzyjnie zobrazować swoją sytuację rodzinną oraz materialną, np. motywy niepłacenia alimentów. Jednocześnie będzie od niego wymagane oddanie oświadczenia majątkowego.

W przypadku, gdy były małżonek nie posiada zatrudnienia lub bezowocnie szuka pracy zarobkowej, musi obligatoryjnie zarejestrować się jako osoba bez pracy w Urzędzie Pracy. Musi także uznać ofertę „angażu”, bowiem w innej sytuacji będzie uznany za „wymigującego się od przymusu alimentacyjnego”. Jeżeli utrzymuje firmę, która „nie zarabia na siebie”, również musi wpisać się na listę do urzędu, aczkolwiek tym razem jako „osoba poszukująca pracy”. Jeśli dłużnik spełnia wszystkie powyższe czynności (a więc „współdziała”), mówiąc w skrócie nie możemy nic więcej zrobić. Nawet, gdy funduszy nadal nie ma. Należyte procedury wykonuje się wówczas, kiedy przez ubiegłe 6 miesięcy nie spłacił on więcej niżeli 50% alimentów.

Kiedy dłużnik zaczyna być ścigany za niepłacenie alimentów?

Gdy były partner nieskończenie powstrzymuje się od wpłacania alimentów na córkę, staje się dłużnikiem ściganym przez prawo. W tej sytuacji musimy dostarczyć wniosek o poszukiwanie za wykroczenie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tutaj zwyczajnie o „nieustanną niealimentację”, inaczej mówiąc okoliczności, gdzie były mąż nie zamierza regulować, alimentów, bo „ma takie widzimisię” i w zasadzie nie ma przy tym najmniejszych rozsądnych motywów (wszelkie informacje musi objaśnić nam nasz prawnik). Ewentualnie powinniśmy oddać prośbę do starosty, żeby zatrzymano prawo jazdy takiemu „winowajcy” oraz wpisano go do biura informacji gospodarczej. Nie będzie miał szansy dostać w ogóle pożyczki z banku, oprócz znanych szybkich pożyczek bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeśli dowiedzieliśmy się, iż były partner na pewno miał dorobek, ale przekazał go jakiemuś członkowi rodziny, w takiej sytuacji jesteśmy w stanie oddać stosowny pozew: skargę pauliańską (o jakiej mówi prawo cywilne) albo powiadomienie o popełnieniu oszustwa, jakie ma za zadanie blokować zaspokojenie praw wierzycieli. Powinniśmy też wnioskować o „alimenty od obojga rodziców byłego męża”, kiedy on nie jest kompletnie w stanie ich pokrywać.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się więcej, wejdź w ten link – Adwokat Toruń

Komentarze są wyłączone.