Pranik rozwodowy

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Czy warto zostać księgową?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co właściwie będzie toczyło się podczas procesu sądowego? I czy sąd wymierzy w stronę małżonków jedynie kłopotliwe zapytania? Jakim sposobem przyszykować się do procesu, aby zyskać rozwód? Rozpocznijmy od tego, że współcześnie sprawy w kwestii rozwodów bynajmniej nie są niczym niezwykłym. Masa obywateli w miarę upływu czasu widzi swój błąd, jaki sobie wyrządzili w sprawie doboru drugiej połówki. Częstokroć małżonek oszukuje, nadużywa trunku czy narkotyków czy dręczy psychicznie. W takiej sprawie każdy spośród nas posiada uprawnienie złożyć pozew o rozwód oraz wyglądać potrzebnego orzeczenia trybunału. Czyhanie na holu przed salą na rozpoczęcie rozprawy może być szczególnie stresujące. Absolutnie nie ma się jednak czego bać. Powinnyśmy mieć minimalną wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie naprawdę na niej pytał. Jeżeli czujemy, że na własną rękę wcale nie damy sobie rady, należałoby wówczas udać się do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam skumulować wszelkie obligatoryjne formularze.

Sprawę rozwodową realizuje zazwyczaj trzech sędziów, z czego zajmujący miejsce po środku jest sędzią przewodzącym, zaś dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to prawnicy ławnicy. Proces będzie toczyło się bez udziału widowni, w konsekwencji z wyjątkiem sądu składającego się z trzech osób, małżonków oraz plenipotentów nikogo więcej w ogóle nie powinno być podczas tego wydarzenia. Nie musimy się więc martwić, że kolega z firmy dowie się za dużo o naszym problemie czy o tym, co właściwie dzieje się z naszymi małoletnimi dziećmi. Kolejnymi etapami rozprawy są: przepytywanie małżonków, przesłuchiwanie świadków, przesłuchanie małżonków oraz ostatecznie – opublikowanie orzeczenia.

O co sąd pyta podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sąd zwykle zapoczątkowuje od zadawania orientacyjnych zapytań. Czy partnerzy prowadzą razem gospodarstwo domowe? (jeżeli nie, to od kiedy tak to wygląda); w jaki sposób wygląda sytuacja z dziećmi? (oraz czy są pełnoletnie, kto dzisiaj trzyma nad nimi opiekę, jeżeli matki czy ojca w wymienionym gospodarstwie nie ma); czy zawczasu toczyły się wobec jednego spośród małżonków sprawy rodzinne? I czy występuje w ogóle jakakolwiek nadzieja na ocalenie związku? Po tychże zapytaniach sąd przechodzi do przesłuchania najbliższych. Może to zrealizować na pierwszej rozprawie czy dopiero na drugiej. W pierwszej kolejności przesłuchiwani są krewni strony powodowej, zaś potem – strony pozwanej. Od ilości obserwatorów zdarzeń uzależniona jest liczebność procesów, zaś każdy z partnerów ma szansę zadawać im pytania. Jeżeli zainteresowani będą już wysłuchani, wtedy sąd przechodzi do przepytania partnerów. Mają opcję oni przedstawić osobisty punkt widzenia, odnieść się do tego, co właściwie stwierdził któryś ze świadków czy sam partner.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • Wtedy, kiedy ucierpiałoby na werdykcie dobro dziecka, nade wszystko młodocianego
  • Pozostawałoby to w rozbieżności z regułami współżycia społecznego
  • Rozwodu żąda tylko winowajca współmałżonek, np. ten który dopuścił się zdrady (drugi współmałżonek musi przejawić akceptację na rozwód)

Wszystko może przyspieszyć adwokat rozwodowy

W sporej ilości postępowaniach ma możliwość pomóc nam adwokat, nade wszystko jeżeli planujemy, żeby sąd zawyrokował winę jakiejś ze stron za rozpad związku. Mamy szansę się też do niego udać wtedy, jeśli: strony miały łączny majątek, zaś jedno spośród nich posiada działalność gospodarczą na etapie niewypłacalności; zamierzamy, żeby były zasądzone alimenty na drugiego współmałżonka lub na najmłodszych członków rodziny; chcemy posiadać wyłączną kontrolę rodzicielską lub chcemy przeciwnej stronie zawęzić stosunki z dzieckiem; rzecz wymaga osądzenia metody korzystania ze wspólnego lokalu, jego przydziału czy powierzeniu go jednemu spośród partnerów; trzeba zasądzić rozdział pełnego kapitału. Adwokat ma możliwość nam pomóc nie tylko w sytuacji rozwodu, lecz też w trakcie separacji. Powinniśmy mieć na uwadze, że rozwód oraz separacją charakteryzują dwie różnorakie sprawy, które wprawdzie są bliskie, lecz różnią się rezultatami. Werdykt trybunału o rozwodzie sprawia, że małżeństwo przestaje trwać. W sytuacji separacji związek nadal działa formalnie. Osoby, które wybrały separację, z jakiś względów wcale nie pragną zdecydować się na rozwód, np. jeżeli są bogobojne czy posiadają na wychowaniu nieletnie dzieci. Występuje też coś takiego, jak separacja praktyczna, w której mąż oraz żona bytują osobno, zatem nie zamieszkują tego samego mieszkania.

O czym powinniśmy pamiętać?

Bezwzględnie trzeba nosić przy sobie wszystkie wskazówki obciążające drugą stronę, jeżeli zależy nam na postanowieniu jedynej winy. Powinny to być zdjęcia, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości elektroniczne albo filmy. Powinniśmy udowodnić, że partner, np. dopuścił się niewierności bądź wciąż nadużywa napojów wyskokowych. Skoro staniemy przed sądem bez jakichkolwiek dowodów w takiej kwestii (lub bez świadków wydarzeń) osiągnięcie rozwodu potrafi trwać niesamowicie przewlekle. Rozpoznanie trybunału będzie bazowało na przepytaniu współmałżonków i świadków wydarzeń. Jeżeli potrzebujesz solidnego reprezentanta, to kliknij w owy odsyłacz – Rozwody

Komentarze są wyłączone.