Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
Marzec 24, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
Marzec 25, 2017
Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku

Na początku musimy wytłumaczyć, do czego tak naprawdę etykieciarka służy. Mianowicie jest to maszyna fabryczna, której celem jest przylepianie etykiet na rozmaite rodzaje produktów. Punktem odniesienia mogą być butelki ze śliwowicą lub wódką. Posiadają podłużny kształt i zwykle są wykonane ze szkła. Aplikator etykiet przykleja na nie naklejkę z ważnymi danymi: nazwą firmy sporządzającą trunek, nazwą napoju, okresem przydatności do spożycia etc. W przypadku mocnych napojów, przykładowo wódki, etykieciarka musi koniecznie nanieść również banderolę akcyzową.

Jedną z wyjątkowo znanych firm produkujących aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma wprowadziła parę technologii wprowadzania etykiet: etykiety samoprzylepne, naklejki na zimny klej, etykiety odcinane, etykiety termokurczliwe. Aplikator etykiet potrafi zakładać etykiety na wielorakie typy towarów, przykładowo do soków (woda źródlana, słodkie napoje, gazowane soki), do żywności (olej słonecznikowy, puree, mleko), do kosmetyków (kremy dla mężczyzn, kosmetyki kolorowe, kremy do golenia) i mnóstwo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wcieliło w życie najefektywniejsze rozwiązania, jeżeli chodzi o znaczenie opakowań. Od jakiegoś czasu nowością jest technika Adhesleeve, jaka polega w skrócie na tym, że każda etykieta ma osobne prążki kleju poliakrylowego. Ogólnie firma zajmuje się produkowaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Futura Top, Roll-Line albo Rotaxa. Niektóre modele mogą układać etykiety na pustych opakowaniach i wszystkich wypełnionych piwem, kremem czy pożywieniem.

Należałoby bez wątpienia przeanalizować sobie kupno etykieciarki rotacyjnej, np. segmentowej. Dzięki niej możemy znaczyć jednorazowo choćby 6 produktów. Wynik końcowy jest uzależniony od liczebności stacji, w które będzie zaopatrzona i od średnicy karuzeli – gdyż etykieciarki rotacyjne inaczej określa się mianem „karuzelowych”. Pojemniki puste czy pełne są umieszczane wokół podstawowej stacji, która obraca się oraz w tym samym momencie wydaje naklejki.

Kluczowe korzyści z zakupu aplikatora etykiet

Jeśli producent jedzenia, alkoholu bądź pudrów zamierza posiadać solidną maszynę do wprowadzania etykiet na produkty, to powinien wybrać rzeczywiście P. E. Labellers. W naszym kraju istnieje raptem kilka firm, które zajmują się sprowadzaniem tak profesjonalnych urządzeń produkcyjnych i dalszym ich serwisem. Warto jednak zainwestować w coś, co będzie używane do seryjnej produkcji przez wiele lat. Etykieciarkę możemy dostroić do linii fabrycznej, którą aktualnie ma dana firma.

Ważną zaletą jest sama metoda Adhesleeve, która daje opcję likwidacji niepożądanych wydatków, m in. kosztów magazynowania kleju, wydatków na rozczynniki (zużywane są w aplikatorach etykiet wykorzystujących gorący klej), finansowania dodatkowego czasu mechaników trudniących się weryfikacją zespołów klejowych. Dużym pozytywem jest to, iż w ogóle nie trzeba utrzymywać zawodowców – zatem osób z doskonałymi kwalifikacjami, ponieważ obsługa aplikatora etykiet jest naprawdę niezbyt skomplikowana. Odbywa się przy użyciu panelu dotykowego.

Mamy możliwość też liczyć na dużo mniej postojów na linii przerobowej, większą odporność banderol oraz zredukowanie wydatków na energię (są powiązane z ocieplaniem kleju w innych modelach aplikatorów etykiet).

Ile kosztuje etykieciarka?

Etykieciarki P. E. Labellers posiadają trzy ważne własności: przystępną cenę, praktyczność oraz bezpieczeństwo. Schemat dowolnego aplikatora nalepek jest za każdym razem dostosowywany do wymagań Kontrahenta. Istnieje opcja przymocowania takiej maszynerii na jak najmniejszym obszarze i dodatkowo nie zostają złamane nakazy BHP. Każda z nich posiada opływowe ramy i specjalistyczne osłony, by pracobiorca w trakcie obsługi mógł czuć się stabilnie. Przeczyszczanie, serwis, przezbrojenia – są nadzwyczaj szybkie.

Wartość aplikatora etykiet zależy zwłaszcza od jej rodzaju, mianowicie od metody, w jakiej później będzie pracować. Nie mniej znaczące jest też to, czy Kupujący jest zainteresowany kupnem kompletnej linii produkcyjnej czy wyłącznie samego aplikatora etykiet. Korzyścią z wdrażania stosowania prekursorskiej technologii jest to, że inwestycja zwraca się w krótkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers epizodycznie się psują i w ogóle nie są przyczyną długookresowych postojów. Najczęściej w takich sytuacjach są weryfikowane: współczynnik zawodności i średni czas zastoju linii.

Prócz aplikatorów etykiet dobrze jest uzbroić linię produkcyjną w kolejne supernowoczesne maszyny, np. kontrolery butelek, kapslownice lub maszyny rozlewnicze. Na wydajność produkcji wpływają wszystkie maszyny, które uczestniczą w otrzymywaniu produktów i pojedynczy pracownicy. Ekonomiczność samej etykieciarki jest zależna od większej grupy czynników niż parametry techniczne.

Jeśli planujesz wiedzieć o wiele więcej o przylepianiu naklejek na produkty, kliknij w ten link – Aplikatory etykiet

Komentarze są wyłączone.