Zaawansowane instalacje pneumatyczne

dobry dj warszawa
Muzyka na wesele, studniówkę i bal – tylko z dj-em!
Grudzień 30, 2016
Dj na imprezy firmowe dj na eventy dj Jacek PP
Dj na eventach klubowych
Grudzień 31, 2016

Instalacje pneumatyczne to zbiór maszyn, które wespół z wszystkimi akcesoriami produkują, gromadzą, doprowadzają i odbierają sprężone powietrze. Właściwie przygotowana instalacja odznacza się obniżonym poborem prądu i podwyższeniem ciśnienia roboczego. Sprężone powietrze jest używane w wielu obszarach gospodarczych, między innymi w budownictwie i w warsztatach samochodowych. Lekkość i bezpieczeństwo stosowania w ekstremalnych warunkach atmosferycznych powoduje, że instalacje pneumatyczne są często wybierane przez właścicieli firm, którzy troszczą się o wysokie standardy swojej pracy.

Dziś na rynku producenci systemów ciśnieniowych proponują kilka technologii sprężania powietrza. Najbardziej rozpowszechnione są instalacje polipropylenowe, instalacje ze stali nierdzewnej i instalacje aluminiowe. W dalszej części artykułu po kolei omówimy każdą z nich, by dać Wam lepszy obraz urządzeń pneumatycznych i możliwości ich zastosowania.

Instalacje polipropylenowe – niezawodność i prosty montaż

Instalacje polipropylenowe nie przewodzą elektryczności i nie reagują z substancjami chemicznymi. Nie szkodzi im środowisko tworzyw o odczynie kwaśnym, jak i zasadowym, co powoduje, że można je bez problemu stosować w budownictwie. Systemy z polipropylenu zmniejszają rezultaty kondensacji pary wodnej. Komponent z jakiego tworzy się instalacje polipropylenowe jest nieszkodliwy i niezwykle żywotny. Najważniejszym walorem tego typu instalacji jest obniżony współczynnik strat ciśnienia i niska hałaśliwość.

Instalacje sprężonego powietrza ze stali nierdzewnej – tradycja i bezawaryjność

Instalacje pneumatyczne ze stali nierdzewnej to wysoka jakość połączona z prostym montażem. Z tego względu, są najchętniej wybierane przez specjalistów z branży farmaceutycznej, spożywczej i chemicznej. Instalacje ze stali nierdzewnej oparte są o technologię zaciskową, co w znacznym stopniu minimalizuje czas realizacji. Wszelkie materiały używane w tego typu instalacjach wytwarzane są z surowców o właściwościach antykorozyjnych. Metoda zaciskowa oprócz redukcji czasu i materiałów, obniża ryzyko pożaru. Instalacje pneumatyczne ze stali nierdzewnej dają możliwość montażu w zróżnicowanych powierzchniach. Systemy tego typu są niezwykle uniwersalne. Ich montaż zalecany jest w miejscach gdzie występuje podwyższone ryzyko korozji.

Instalacje aluminiowe – szybki montaż, lepsza wydajność

Instalacje z aluminium odznaczają się prostotą montażu. Użycie łatwych w obsłudze szybkozłączek, wytwarzanych w dowolnych rozmiarach, znacznie zmniejsza czas montażu. Oszczędności na tego rodzaju instalacji sięgają do nawet 30% w zestawieniu z innymi rozwiązaniami. Asortyment aluminiowy można w łatwy sposób dostosować do rozmiaru danego zakładu. Powoduje to, że systemy aluminiowe mogą być wykorzystywane przez zarówno jednoosobowe warsztaty samochodowe, jak i duże zakłady chemiczne. Instalacje sprężonego powietrza z aluminium wyróżniają się wysoką wytrzymałością antykorozyjną. Są stabilne (nie zniekształcają się pod wpływem temperatury) i łatwe w konserwacji. Kolejnym atutem jest ekologiczność materiału – aluminium w 100% jest bezpieczne dla środowiska.

Z czego składa się profesjonalna instalacja pneumatyczna?

Fachowa i użyteczna instalacja pneumatyczna składa się z kilku podstawowych elementów. Najpierw należy wyszczególnić, że tylko doskonałej jakości komponenty, właściwie do siebie dobrane zapewniają najlepsze efekty sprężania powietrza. W budowie instalacji pneumatycznej najważniejsze miejsce zajmuje sprężarka, której celem jest podniesienie ciśnienia danego składnika. W prostych, choć funkcjonalnych rozwiązaniach pneumatycznych najlepsza będzie sprężarka tłokowa. Przesuwając się dalej, w każdej instalacji nie może brakować takich urządzeń jak filtr zasysający, osuszacz i zbiornik powietrza. Polecamy również wyposażyć sprzęt w tłumiki hałasu, które wpłyną na komfort użytkowania urządzeń. Kolejne akcesoria, bez których żadna instalacja nie będzie działać poprawnie to przewody, czy też rury pneumatyczne, jak i zawory kulkowe i spustowe. Profesjonalnie wykonana instalacja, wzbogacona o bezpieczne i trwałe urządzenia z pewnością usprawni większość czynności w danej firmie.

Pneumatyka jest specjalizacją inżynierii, która pomaga nam zarówno w życiu codziennym, jak i w zaawansowanych procesach technologicznych. W porównaniu z instalacjami hydraulicznymi, czy też elektrycznymi, systemy bazujące na sprężaniu powietrza są znacznie bardziej atrakcyjne cenowo i dużo bardziej wszechstronne. Warto wydać część sowich oszczędności na profesjonalne systemy pneumatyczne, zwłaszcza w przedsiębiorstwach farmaceutycznych, spożywczych i chemicznych.

Odkryj profesjonalne rozwiązania pneumatyczne: sprężarka tłokowa

Komentarze są wyłączone.