Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

adwokat toruń prawnik toruń
Kancelaria notarialna – porady profesjonalnego adwokata
Kwiecień 2, 2017
Adwokat Kancelaria Adwokacka Toruń Alimenty
Obowiązek alimentacyjny – wynajmij skutecznego adwokata
Kwiecień 4, 2017
Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Jak przygotować genialną imprezę?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że najlepsze imprezy to te, które ogólnie rzecz ujmując nie są ułożone w każdym najdrobniejszym szczególe – czyli wiele rzeczy zwyczajnie dzieje się naturalnie. Nieraz jest tak, że im bardziej nie mamy ochoty się przygotowywać oraz nie chcemy wychodzić do znajomych, wówczas impreza jest jeszcze bardziej ciekawa. Zaś jeżeli przygotowujemy się tydzień wcześniej (dziewczyny nabywają zwykle „odlotowe” ubrania z tej okazji oraz dostosowują makijaż), wówczas impreza okazuje się okropnie nudna i pragniemy błyskawicznie z niej wyjść. Osoba, jaka jest pomysłodawcą w zasadzie nie potrafi całkiem przewidzieć wszelkich wydarzeń, może wyłącznie zasugerować jakieś ramy, m in. że o godzinie 12.00 w trakcie Sylwestra wszyscy uczestnicy będą wypijać szampana przed domem oraz obserwować fajerwerki. Jego kluczowym przeznaczeniem jest jednakże to, ażeby niczego przybyłym gościom nie zabrakło. Kapitalnym zamysłem jest zrobienie dobrej ramy muzycznej, m in. na zabawie będzie grał słynny DJ.

Jak zaprosić gości na imprezę?

Przygotowanie imprezy w ogóle nie opiera się zaledwie na zaproszeniu przyszłych uczestników sms-em i wystawieniu napojów z alkoholem na stoliku. Właśnie – jeśli chodzi o zawiadomienia. Wysyłanie lakonicznych sms-ów w kształcie: „w weekend prywatka, przyjdź”, „w niedzielę widzimy się u mnie, potańcówka do samego rana” lub „wpadnij, impreza u mnie”, jest troszkę oklepane. Idealnym pomysłem jest zatem wydrukowanie zaproszeń i osobiste ich uzupełnienie, bądź przesłanie informacji, lecz o nieco odmiennym wyrazie, przykładowo:

„W związku z masowymi błaganiami ludu, książę wszystkich dóbr król Grzegorz I, jako iż jest cesarzem dobrym, nakłania na znamienitą wieczerzę pod „Modrym Fartuchem”, jeżeli tylko w niedzielę Słońce zakamufluje się za widnokręgiem. Bezwzględnie należy mieć szerokie odzienie oraz sporą dozę dobrego nastroju. Na uczcie konstruowaniem muzyki zajmie się sympatyczny DJ, a uczta skończy się w takich okolicznościach, kiedy wszyscy goście pogrążą się we śnie lub nawrócą do swoich zamków.”

Wyszło bardziej zachęcająco, prawda? Z pewnością o wiele więcej kolegów zawita na zabawę po przyjęciu owej informacji. Należy mieć na uwadze, żeby krótko mówiąc nie była zbyt kwiecista – powinna mieścić stosowną porcję powagi oraz dowcipu. Jakich błędów całkowicie unikać? Przykładowy sms czy zachęcenie w postaci kartki absolutnie nie może nikogo obrazić. Darujmy sobie nazywanie kogoś niezbyt wygodną ksywką (nawet jeśli na daną osobę w taki sposób mówią inni), pisanie cudzych cech charakteru (szczególnie ujemnych) oraz innych równorzędnych rzeczy.

W przypadku kiedy wydajemy karteczki dla przyszłych gości, wówczas mówiąc w skrócie nie muszą one mieć konstrukcji ładnej kartki zapełnionej tekstem. Absolutnie nie muszą to być również karteczki zakupione w sklepie papierniczym bądź w internecie. Wyszukanym zamysłem jest własnoręczne zaprojektowanie graficzne zawiadomień, np. w formie listu gończego rodem z XIV wieku. Wszystko jest uzależnione naturalnie od profilu prywatki, przykładowo czy uczestnicy. będą się przebierać.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I w tym miejscu zarysowuje się główny, i równocześnie bodajże najbardziej istotny temat: czy którykolwiek z przyszłych uczestników ma alergię lub nietolerancję na wybrane składniki? Jakie są skłonności kucharskie przybyłych gości? Czy chcą tańczyć na tarasie przy ognisku czy kosztować ekskluzywne potrawy w restauracji? Na atrakcyjnej imprezie alkohol w ogóle nie „zamaskuje” smakowitego jedzenia, inaczej mówiąc, że dania muszą obejmować naczelne miejsce, a nie białe wino czy cytrynówka. Każdy dobrze wie, że absolutnie nie można pic takich napojów na tzw. „pusty żołądek”. Póki uczestnicy rozpoczną pić wyśmienitej klasy napoje alkoholowe, obowiązkowo muszą cokolwiek zjeść. Menu musi obowiązkowo być dobrane preferencji smakowych, przykładowo w przypadku kiedy koleżanka ze szkoły reaguje alergicznie na marchew, wówczas fajnie by było, jeśliby na stole znalazły się dania wolne od owego warzywa. Jeśli znajomy ze szkoły posiada dylemat z nietolerancją zbóż i produktów mlecznych, wtedy trzeba wykonać ze 2-3 potrawy właśnie dla niego. W innym przypadku będzie siedział przy stole i nic nie jadł, albo przyniesie własne posiłki, a na taką okoliczność ogólnie rzecz ujmując nie powinien pozwalać żaden inicjator imprezy (jeżeli bierze sobie do serca to, ażeby wszyscy zaproszeni goście świetnie się bawili). Koszty imprezy możemy oczywiście rozdzielić na wszystkich uczestników – razem z kosztami wynajęcia DJ-a. Każdy spośród nich dostarczy najzwyczajniej w świecie ze sobą trunek i jakieś dania. Trzeba jednakże dbać o to, by nie pojawiło się kilkanaście butelek z szampanem oraz pojedyncze białe wino (bądź na odwrót). Ale to co każdy uczestnik zapewnia na imprezie należy stwierdzić na samym wstępie.

Jeżeli marzysz o tym, by zaprosić na swoją prywatkę kogoś, kto będzie troszczył się o muzykę, to kliknij w ten link – DJ łódź – a odnajdziesz pod nim ciekawe informacje.

Komentarze są wyłączone.