Paintball laserowy a tradycyjny

Okna i drzwi dla domu
Okna i drzwi – porady, analizy
Grudzień 7, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, aqua fitness i wiele więcej – możliwości jest bez liku
Grudzień 21, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach osoby w różnym wieku nierzadko lubią być zaskakiwani. Nie wystarcza nam już zwykłe wyjście na drinka, czy do klubu. Jednym z niebanalnych pomysłów na ciekawą wycieczkę działową podwładnych albo wieczór z paczką znajomych został paintball. Niektórzy entuzjaści tej nie stroniącej od mocnych wrażeń rywalizacji wybrali laser tag – również tytułowany paintballem laserowym. Z czego to wynika?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły opowiadających o rosnącej fali rozgłosu paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie są dostrzegalne rozbieżności między obiema dziedzinami rozrywki. Co się od razu rzuca w oczy? Przede wszystkim – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa fizycznej amunicji, używanej w popularniejszej wersji paintballa, co powoduje, że ból został zredukowany do minimum. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, ale mimo wszystko – celowanie wiązką światła ma swoje konkretne atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się tak uczestników rozgrywki jak i zgromadzonych. Nie należy dostarczyć konkretnych form zabezpieczenia terenu, a samej rozgrywce może kibicować grupa kibiców, usadowiona w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca akcji.

Pojawia się wątpliwość – co w kwestii światła, które emituje broń, służąca do walki przy paintballu laserowym. Jest ono oparte na podczerwieni, totalnie przyjaznej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu uczestnicy oraz kibicujący poczują się komfortowo.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich powinniśmy wyróżnić kwestię stroju. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, mocne wrażenia i świetna zabawa są okupione wymaganymi zabezpieczeniami oraz wymyślnymi mundurami. Na pewno to grube ubranie może być kłopotliwe, gdy rządzi odczuwalny upał w lipcu czy sierpniu. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon nie będzie nas wielce ograniczał, dzięki czemu łączymy wygodę oraz beztroskę podczas zmagań.

Dzięki temu, że wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – zwiększa się gromada zainteresowanych żołnierzy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie możemy go polecić dzieciom, a przy zachowaniu stosownych środków ostrożności, mogą one pograć w laser tag – aczkolwiek często firma może poprosić o potrzebne specjalne oznajmienie od rodzica. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Prawdopodobnie ogromne grono czytających minimum raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Obecnie laser tag daje nam to, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Co bardzo istotne – podczas gry w laser tag nie panuje zasada, że po pierwszym trafieniu zostajecie wyeliminowani. Brzmi ciekawie, prawda? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Renomowana spółka oferująca możliwość pogrania w laser tag najprawdopodobniej będzie się starała odwzorować broń, używaną przez żołnierzy z Polski lub zagraniczne. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Jest oczywistym, że obok samej broni, zostaniemy wyposażeni w czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o celnym strzale lub eliminacji. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w niebanalne składniki, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia zawodów i poczucia się jak profesjonalny koneser wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag dziś są dostępne w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy na każdą okazję

Przywołaliśmy już ogrom zalet laser tagu. Wszystkie one, w połączeniu ze stosunkowo konkurencyjnymi cenami sprawiają, iż ten model zabawy jest bardzo dobrym rozwiązaniem na spędzenie popołudnia/wieczoru w otoczeniu zżytej ze sobą ferajny, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 zjawiskowy wieczór kawalerski. W tych czasach standardowa impreza w klubie może nie wystarczyć, a tak męska rozgrywka zestawi znakomitą zabawę z potrzebną dawką adrenaliny, nadającą się na przedślubne przetarcie.

 

Laser tag świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Następnym walorem będzie to, że batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Ta forma paintballa jest także polecana nauczycielom, którzy chcą zaprezentować ciekawą lekcję WF-u lub rozkręcić dzieciakom kolonie.

 

Pamiętajcie o jednym – gros spółek z paintballem laserowym będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a jak spojrzymy na rosnącą renomę paintballa laserowego, należałoby „zaklepać” sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a gdy godzina zostanie dogadana, zaleca się przybycie trochę przed terminem i zapoznanie się z normami, dominującymi na terenie obiektu dbającego o imprezę. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozpocznie się prawdziwa walka!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.