Termiczny kubek idealny na każdą okazję

Kubek termiczny do pracy lub szkoły
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe poddasza pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie

O kubkach termicznych myślimy z reguły w okresie zimowo-jesiennym, jeżeli planujemy wziąć gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że kubki termiczne nie tylko przedłużają gorąco, ale również są dobre do przechowywania zimnego picia w upały. Który kubek będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej głowisz się nad termosami turystycznymi. Dobry kubek termiczny na kilka godzin zatrzyma ciepło herbaty czy kawy oraz zimno picia. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, tym bardziej że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, więc sprawdzi się w każdej sytuacji.

Na co patrzeć, kupując kubek termiczny?

Jeśli podejmujemy zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności ocenić kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim niezwykle istotny jest materiał jego produkcji. Tak sprawdzimy jego zastosowanie i umiejętność zatrzymania ciepła lub zimna. Następnym detalem jest przykrywka kubka. Najlepiej by była nie tylko szczelna, aby zatrzymać temperaturę w środku na wymaganym stopniu, ale również zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Należy także ocenić formę kubka termicznego i jego objętość. Kubki o małej objętości zawiodą na wielogodzinnych wędrówkach, ze względu na to w tym zakresie powinniśmy dostosować rozmiar kubka termicznego do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma również znaczenie pod względem zastosowania. Wolimy, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni albo nawet w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w aucie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny do pracy lub do biura

Kubki termiczne przważnie nabywamy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z których zostały wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak dobrać od specyfiki pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie termiczne kubki, jakie gwarantują długi czas utrzymania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na piękny kubek ceramiczny, wygodny szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że występują w wielu kolorach i wzorach, to na dodatek są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one słabiej utrzymują temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie odpowieni dla kierowcy albo dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na uszkodzenie.

Który kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny zwykle wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem tanie, znajdziemy wśród nich sporo wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez przeszkód wejdą do tornistra i są nietrudne w korzystaniu. I choć mniej czasu zachowują zimno lub ciepło i są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozpadną się tak jak na przykład termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny odpowiedni na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry również na spacer, gdy szukamy wygodnego kubka termicznego, ale nie zależy nam na wielogodzinnym utrzymaniu temperatury. Jeśli jednak zatrzymanie temperatury jest konieczne, warto zdecydować się na termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, wygodne, a do tego nie mają w składzie związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne zda egzamin w czasie wycieczki?

Wybierając się na długą wycieczkę zazwyczaj zależy nam, żeby kubek termiczny przez wiele godzin utrzymywał zimno lub ciepło picia w środku. Dlatego doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę jest stalowy kubek. Tego typu kubki termiczne najlepiej w porównaniu do pozostałych zachowują zimno lub ciepło, z uwagi na to, że są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że zachowują ciepło lub zimno na wiele czasu. Dodatkowo mają wytrzymałą budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego termicznego jest tylko jego masa, dlatego że jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W samochodzie trzeba szczególnie uważać, więc kubek termiczny najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i dobrze trzyma ciepło lub zimno. Kubki porcelanowe, szklane albo plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, żeby nadawały się do auta. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe i świetnie zachowują zimno lub ciepło napoju.

Dobry kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów zwykle myślimy nad ładnym wyglądem, więc najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój właśny charakter, z kolei ceramiczne kubki wielką ilość pięknych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe także cechują się szerokim wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Komentarze są wyłączone.