Fryzjer – na co zwracać uwagę

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Korony i implanty stomatologiczne
Październik 28, 2019

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko efekt regularnej pielęgnacji, ale również relacja z odpowiednim fryzjerem. Specjalista powinien znać oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Dlatego trafny wybór salonu fryzjerskiego jest taki istotny. Troska o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, jakie powinny być wzięte pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest również wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale również jest w stanie im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są możliwe do wykonania na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są również dyplomy, jakie zazwyczaj można zobaczyć na witrynach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer systematycznie się udoskonala – bierze udział w zjazdach, wykładach szkoleniach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej interesują większość klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą popiera dyplomami z reguły powinien mieć również umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują wyszukane upięcia, które będą idealne na przykład na wesele lub inne okazje. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego umiejętności nam się podobają. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, by spędzić go w przyjemnej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na włosach. Tego typu rozmów lepiej unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na swoich klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto dobrze również zorientować się, jak wiele czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Przez to oddają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Bywa również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich miejscach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz orientuje się, czego wymagają.

Istotna jest również komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien udzielić obniżkę, naprawczy albo nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest szczególnie istotny. W tym zakresie podstawową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz regularnie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, by narzędzia były wyczyszczone i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest również to, w jakim stopniu fryzjer dba o schludność salonu. Jeśli na podłodze leżą nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda czy szampon to znak, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjęciem kolejnego  klienta.

Warto także ocenić sam wygląd. Salon powinien zapraszać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, przygnębiające salony pewnie nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy również jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam wykorzystywane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw rzutuje na rezultat pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej strat, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt będzie kiepski.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.