Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy a także w podróży.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem ilość elastyny i kolagenu w skórze mocno spada, co sprawia, że staje się ona wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zatrzymać młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak te działania przeciw starzeniu się to zbyt mało, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, obecne metody stają się co raz mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Z reguły różnią się od siebie metodami, jednak są skutecznym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego technika opiera się na energii ultradźwięków, które są emitowane przez specjalne urządzenie i przedostają się do wnętrza skóry. Docierają zdecydowanie dalej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technologia HIFU może być także wykorzystywana na różnych częściach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest obecnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry i modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry wzrasta już po jednym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się i jest świetną metodą redukcji blizn, cellulitu i rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii znajduje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych płynów czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą zapadniętą skórę i modelują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest także wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny i nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a następnie rozciera delikatnym masażem, co daje pożądane i długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się 18 miesięcy. Co ważne może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich rolą jest podniesienie skóry, która z wiekiem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to miejsc takich jak: czoło policzki, linia brwi, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z niektórych części ciała może być zbyt ciężka, by utrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest także to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane w trakcie operacji i z biegiem czasu kompletnie rozpuszczają się . Wykonuje się je z kilku materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zazwyczaj są długie na około 4 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg działa przez okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat wcześniej lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, jest bardziej precyzyjna i zdecydowanie mniej oddziałuje na tkanki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie natężenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Korzystnie oddziałuje również na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najwcześniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie poprawę napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej robi specjalne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni i uszu, a następnie ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, żeby osiągnąć oczekiwany rezultat. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą powierzchnię twarzy oraz szyi ma naprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na końcowe efekty należy czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidoczne, a efekty trwałe.

 

Komentarze są wyłączone.