Firma sprzątająca

Termos turystyczny – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020
Sprzedaż lub najem mieszkania z pomocą biura nieruchomości
29 września, 2020

Czyste biuro albo innego typu zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które klienci patrzą, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre wrażenie na ludziach, którzy przekroczą próg budynku, należy zadbać o czystość. Dla dużej powierzchni dwie lub jedna osoba sprzątająca na umowie może sobie nie poradzić, dlatego sporo firm decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Z reguły współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i opłacalne. Dlatego też nic dziwnego, że firmy sprzątające stają się co raz bardziej znane. Często bywa tak, że z tego typu usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Oferta firm sprzątających obejmuje wiele czynności porządkowych. W momencie nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, trzeba konkretnie określić w umowie, jakie czynności są niezbędne, a także kiedy będą przeprowadzane. Wielokrotnie firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a czasem sprzątają na bieżąco – np. w galeriach handlowych. Należy także określić częstotliwość sprzątania. W małym biurze wystarczy sprzątać raz lub dwa razy na tydzień, natomiast w miejscach, gdzie zwykle pojawia się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Obok okresów sprzątania, należy pomyśleć o oczekiwanych usługach. Podstawowe oferty firm sprzątających to przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli oraz zamiatanie, mycie podłóg lub wynoszenie śmieci. W skład usług wchodzi także mycie kuchni (również np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Sporo firm sprzątających gwarantuje także pranie wykładzin albo mebli tapicerowanych. Oferowane są często usługi okresowe, takie jak mycie okien, witryn sklepowych, a także samych elewacji. Ponadto w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Dostosowanie usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej wielkości oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób wybrać rzetelną firmę sprzątającą?

Znalezienie rzetelnej firmy sprzątającej powinno się zacząć od przeanalizowania proponowanych usług, żeby zdobyć pewność, że sprosta naszym potrzebom. Ponadto trzeba sprawdzić oceny oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, potwierdzających uzgodnienia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, jakie przekonują do współdziałania na bazie porozumienia ustnego oraz tych, o których trudno odszukać więcej informacji, należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada doświadczonych pracowników, jacy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest także metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, żeby robienie usług przebiegało porządnie oraz terminowo. Warto zwrócić uwagę również na zachowanie grafika pracowników i na zapisy na listach kontrolnych, dokumentujących częstość przeprowadzanych usług. By wybrać dobrą firmę sprzątającą, powinno się także zainteresować się środkami czyszczącymi i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeśli klient nie planuje, że będzie samodzielnie udostępniał potrzebny sprzęt oraz środki , warto sprawdzić, jakich preparatów używa dana firma sprzątająca w swojej pracy. Niektóre firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując wykorzystanie najwyższej klasy środków sprzątających, których nie można dostać w zwyczajnym sklepie albo galerii.

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może być zyskowne z 2 fundamentalnych przyczyn. Po pierwsze to rozwiązanie jest zazwyczaj mniej kosztowne, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Co więcej, w sytuacji, jeśli nie posiadamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, opłacając profesjonalną firmę, zdejmujemy taki przymus z pozostałych pracowników, za sprawą czego mogą skupić się na własnych zadaniach, jakie dają faktyczne przychody. Ponadto fachowe firmy sprzątają znacznie sumienniej oraz staranniej, a przy tym w pełni dyskretnie, gdy dostosujemy czas sprzątania, żeby nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą budynek miejsca pracy jest za każdym razem reprezentatywna, oczyszczona oraz zachęca klientów. Ponadto firma sprzątająca z reguły troszczy się o potrzeby placówki. Jeśli kończą się konieczne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka wiadomość jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, aby nie dopuścić do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy wpływa także na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to wygoda oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba skupiać na porządki, wobec czego prościej skupić się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.