Ceny zabiegów stomatologicznych

Toruń - usługi ogrodnicze projektowanie ogrodów - ogrodnictwo Toruń
Usługi ogrodnicze Toruń
Sierpień 15, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
Sierpień 25, 2019
Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik

Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik

Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, gdy nie ma sposobności ponownego leczenia kanałowego albo gdy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego oznakami mogą być nieznośne bóle, nasilające się podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, uwypuklenia na dziąśle i czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny powleka to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie zimnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Usunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub zapobiegawczo za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się około dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone lub jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, kiedy jest podejrzenie, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym okresie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich warunkach utracono zęby, dobrze jest zdecydować się na wszczepienie implantu zęba. Jest to konieczne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie prawidłowości w żuchwie i jest w pełni przyjmowany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo odwzorowuje ząb, ale również wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w pozostałe zęby. Dodatkowo implantem stomatologicznym można wymienić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W odróżnieniu od protez ruchomych, implanty działają dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Dyskomfort towarzyszy zazwyczaj niedługo po zabiegu szczepienia implantu.

Jak przebiega zabieg implantacji.

W pierwszej fazie odbywają się dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ponieważ każda żuchwa ma swoje własne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby odpowiednio wybrać implant zębowy, z tego powodu, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 30 minut. Implant jest zrobiony z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest wszczepiany do kości i nakładki porcelanowej albo innego materiału, który odzwierciedla kolorem i kształtem ząb naturalny.

Umów się na wizytę dziś w Esthetic dental Clinic Implanty Toruń

Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Może być to potrzebne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu większej części korony zęba, co ułatwia zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także tworzeniu się nowych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci zazwyczaj decydują się na ten zabieg, dlatego że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszelkie braki w zębie za pomocą korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatologiczny daje wszelkie wskazówki dotyczące troski o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać płynne lub miękkie pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z wspaniałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przysłoniły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich opuchnięcia po zabiegach stomatologicznych, ale powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, by w trakcie uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Na szczęście jest na to dobry sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.

Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi dogłębnie sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może uznać potrzebę ich usunięcia. W ten sposób powstrzymuje się postęp choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem aplikuje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny musi naciąć dziąsło, by je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły by je rozłączyć. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko jest zależne od stopnia postępu choroby i scalenia korzeni i ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, chociaż dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, dlatego pacjent, w razie potrzeby, dostaje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może prowadzić do bólu i poważnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może wiązać się z wieloma powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby nie doszło do krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko rozmiękłych posiłków i unikanie gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumierania. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w przypadku ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg najczęściej dotyczy dzieci, wskazaniami do jego realizacji mogą być kłopoty z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, utrudnienie przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na te wszystkie czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zwykle te problemy są wyłapywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeżeli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, ze względu na to wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, także osobom, które nie doświadczyły problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie odstrasza dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że przebiega bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg szybki i prosty. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie zostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można się na niego zdecydować w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Usunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może przejść na ich następców. Tak samo nie powinno się usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia są dobre w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, dlatego że za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie trzeba udać się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które doprowadziły do powstawania próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować kłopotami w czasie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Współczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia pozwala nam niezliczone możliwości leczenia zębów. Bywa też tak, że jest już na to za późno. W takim przypadku ostateczną metodą na uratowanie zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to konieczne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo powszechny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w wyjątkowych przypadkach. Zazwyczaj najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a zabieg odbywa się bez bólu. W dalszym ciągu zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następną fazą jest zwichnięcie zęba tak, by zerwać włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka różnych części, by uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach umieszcza szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Stomatolog Toruń cennik

Umów się na wizytę:

Esthetic Dental Clinic Toruń

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.