Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki oraz balsamy do golenia, kremy opóźniające rośnięcie włosków, depilacja IPL – to zapewne najtańsze zwyczaje redukowania nadmiernego owłosienia. Czy są one skuteczne? Bez wątpienia zdają egzamin na kilka bądź kilkanaście dni, tylko po owym czasie operację dobrze jest powtórzyć. I to naturalnie jest podstawowy motyw odkrycia depilacji laserowej – inaczej sposobu usunięcia owłosienia raz na zawsze. Bynajmniej nie jest to zamysł nowy, gdyż niedawno wiele osób umawiało się na sesje z użyciem Light Sheer Duet. Teraz najmodniejszym oraz najsilniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z rozległych partii ciała. Badacze, którzy zaprojektowali, a później wdrożyli oba urządzenia, za drugim razem zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę światła. Takie podejście umożliwiło podniesienie wydajności zabiegu, zmniejszenie czasu jego przeprowadzania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem oraz mamy szansę ją z powodzeniem używać do okolic intymnych, skóry bardzo podatnej na uczulenia czy oliwkowej. Mają szansę po niego sięgnąć osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują bardzo źle na balsamy do depilacji bądź mają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który otrzymał dużą ilość prestiżowych nagród. Co ważne, wcale nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 wizyt, by dokładnie usunąć wszystkie włosy. Jeżeli wyselekcjonujemy parę partii, np. przedramiona oraz pachy za jednym razem, wówczas kosmetyczka jest w stanie to zrealizować w trakcie pojedynczej konsultacji. Tak naprawdę liczba zabiegów zależy od typu owłosienia oraz momentu, na jakim znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włosy wyraźnie rozpoznawalne, najsilniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Krótko mówiąc nie wszystkie zwyczajnie wzrastają za jednym razem, stąd też laser niszczy szacunkowo 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy epilacja laserowa rzeczywiście zapewnia dobre efekty?

Bez wątpienia są one dużo atrakcyjniejsze aniżeli w przypadku depilacji innymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w czasie życia mogą wystąpić jedynie jednostkowe włosy (przykładowo w wyniku zaburzeń hormonalnych). Kobiety, które zdecydowały się na owy zabieg oraz umieszczają swoje opinie na blogach w 99% są usatysfakcjonowane z rezultatów. Zwłaszcza, iż jest to doskonała technologia na wrastające włoski. A konkretnie? Szkodliwym rezultatem nieostrożnych depilacji bądź zwyczajnie predyspozycji są małe ranki na skórze, rozognione grudki czy krosteczki. Mogą również wystąpić stany zapalne, a wtedy wizyta u medyka jest nieraz niezbędna. Włosy ogólnie rzecz ujmując nie mogą przebić się przez skórę oraz tkwią w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna gromadzić się ropa, natomiast wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną możliwością, by poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przykłada do skóry aparat SkinTel. Jego zadaniem jest wykonanie oceny włosków oraz dostosowanie intensywności wiązki laserowej. Lasery starszego typu nie mają takiej opcji, stąd też przed konsultacją należałoby zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Inteligentny skaner analizuje kilka paramentów za jednym razem, m.in. kolor oraz spójność włosów. Bynajmniej nie musimy się denerwować, iż urządzenie będzie sprawiało ból bądź pojawia się oparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako najważniejszy atut musimy uznać zaoszczędzony czas, gdyż nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny tak, jak robiliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie musimy również fundować sobie nowych golarek, inwestować w drogie urządzenia domowe, fatygować się z nagrzewaniem wosku i dyskomfortem. Kobiety wolą epilację ze względów czysto funkcjonalnych. Mają możliwość naturalnie wyskoczyć na plażę w kostiumie, nie muszą wstydzić się pojedynczych stojących włosków ani krostek. Możemy cieszyć się aksamitną skórą! Sporym plusem dla Pań depilujących bikini jest opcja znieczulenia niniejszego niesamowicie czułego miejsca. Schładzający żel redukuje siłę odczuwania kolejnych impulsów dostarczanych przez laser. Do pozostałych walorów można zakwalifikować brak komplikacji po terapii (należałoby niemniej zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest najczęściej bardzo drogie, więc warto przejrzeć regionalne propozycje oraz ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził rabatów.

Interesujące fakty

W trakcie trzeciej sesji laserem medycznym Palomar Vectus mamy szansę usunąć blisko 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus mamy szansę zniszczyć włosy nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było usuwać zbędne owłosienie

Możemy rozróżnić cztery rodzaje laserów, wykorzystywanych dzisiaj do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię trwała depilacja, kliknij w link i zobacz najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.