Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Nogi drewniane nóżki do mebli akcesoria meblowe nogi drewniane sklep
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
Marzec 28, 2017
Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
Kwiecień 1, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co wybrać? Profesjonalny depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta pragnie posiadać nieskazitelne ciało, obowiązkowo bez najmniejszego włosa! Większość z nas w ogóle nie chce marnować czasu na skupowanie kremów na potrzeby depilacji, z jakimi musimy stać pod prysznicem co najmniej 10 minut. Golarka manualna, mało komfortowy wosk, kosztowne akcesoria do pozbywania się owłosienia w zaciszu własnego domu – powinny wreszcie odejść. Został stworzony ostatnimi czasy ich następca – laser medyczny, który może usunąć włosy z każdej części ciała i to na dobre. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – to przeczytaj ów artykuł.
Usuwanie owłosienia z nóg jest niezwykle monotonne. Myśli o tym z całą pewnością każda z was. Wzrastające włoski są silniejsze, mają intensywniejszy kolor i jeszcze trudniej o nich zapomnieć. Jeśli chcemy wykonać zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wtedy musimy koniecznie wiedzieć w jaki sposób się do tego zabrać, bowiem można zrobić sobie krzywdę, a dokładniej skaleczyć skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, bo to esencja perfekcyjnie gładkich nóg (bądź innych partii ciała). Może najwyższy czas zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowych technik i wybrać laser? To efektywna technika, ale w sumie nie jest wcale taka prosta. Trzeba zapisać się na co najmniej kilka luksusowych sesji, ażeby kosmetolog usunęła wszystkie włosy na stałe. Bardzo istotne jest przygotowanie się do zaprezentowanego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz atrakcyjną, piękną skórę.

Czy myślałaś kiedyś o tym, jaką ilość czasu marnujesz na usuwanie owłosienia z nóg albo pach? Jeżeli kupiłaś w drogerii jednorazowe maszynki to marnujesz w każdy dzień aż 7 minut, co daje gdzieś 167 godzin każdego roku. Depilator automatyczny bądź bawełniane paski z woskiem wyłącznie pozornie są wydajne, gdyż trzeba z nich korzystać co najmniej przez kilkadziesiąt minut co kilka tygodni. Jakby było tego mało dochodzą specjalne balsamy, kremy i następne kosmetyki, które mają odwlekać rośnięcie włosków lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest kłopotliwa i rzeczywiście dzięki niej możemy mieć potem trudności z wrastaniem włosów. Na dodatek w sumie nie jest taka tania. Mając na uwadze te wszystkie środki, możemy stanowczo potwierdzić, iż depilacja laserowa jest najskuteczniejsza i niedroga. W naszym kraju popularność tego zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest wciąż zadowalająca. Spora ilość Klientek dowiaduje się o niniejszej możliwości przy okazji zapisów na inne zabiegi, przykładowo ciepłym woskiem. W zasadzie nie chcą sprawdzić o co chodzi, gdyż ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. Oprócz tego o epilacji przy użyciu lasera krąży mnóstwo zwodniczych opinii.

Dlaczego? Gdyż pojęcia „depilacja” oraz „epilacja” są używane jak synonimy. Jest to zauważalne choćby po artykułach w sieci, albo wypowiedziach przeróżnych „fachowców” w komentarzach i na portalach społecznościowych. Różnica jest duża i ogólnie rzecz ujmując nie polega jedynie na tym, iż w pierwszym spośród tych wyrazów nie ma magicznej literki „d”. W standardowej depilacji (przykładowo za pomocą plastrów bądź depilatorem elektrycznym) włosek jest usunięty, jednakże jedynie na zewnątrz. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca włos pozostają nienaruszone. Więc depilację musimy codziennie powtarzać. Depilacja laserowa jest formą trwałego redukowania owłosienia. Unicestwia włosek, cebulkę oraz wspomnianą brodawkę – zaś skutkiem jest brak perspektywy odnowy włosa oraz jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest zwyczajnie skoncentrowanym światłem. W czasie sesji wysyłany jest impuls. Melanina, a więc barwnik znajdujący się w każdym włosku, zatrzymuje doprowadzane światło. W czasie funkcjonowania lasera jest wyzwalane ciepło, natomiast włosek razem z z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest usuwany. Wydajność lasera polega na tym, czy od razu spali poszczególne cebulki z meszkiem czy wyłącznie je osłabi. Kilkadziesiąt urządzeń, które instaluje się w domach bądź gabinetach kosmetycznych wyłącznie pogarsza proces wzrastania włosa. Stąd też po pewnym czasie pojawiają się nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Doznawanie bólu jest sprawą indywidualną, jednak ogólnie rzecz ujmując nie możemy bez wątpienia ogłosić, iż epilacja laserowa w ogóle nie boli. W trakcie wypuszczania impulsu Pani mówią o tym, iż odbierają łagodne ukłucia albo mrowienie. Najlżejsza bolesność jest odczuwalna przedramionach oraz łydkach, a najwyższa w strefach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to niemniej naprawdę minimalny, nic nie znaczący ból, bowiem na całe życie pozbywamy się owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jeden zabieg na pewno nie przyniesie zadowalających efektów. Laser usuwa w trakcie jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków efekty zagwarantują cztery sesje depilacji laserowej. U jednej piątej osób potrzebne są zabiegi przypominające, ponieważ przeważnie w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy po niedługim czasie mogą zacząć rosnąć oraz należy zapisać się na kolejny zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Barwnik włosów do niedawna był niesłychanie ważny, zaś lasery w salonach w ogóle nie mogły poradzić sobie z włosami blond, rudawymi czy siwymi. Złotawe owłosienie było pierwszym z przeciwwskazań do epilacji z użyciem lasera, gdyż lasery medyczne miały kłopot z rozgraniczaniem włoska od skóry. Dziś korzysta się przeważnie z aparatury Palomar Vectus, który jest uzbrojony w nowe narzędzie do weryfikacji włosów i skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się wykonalne depilowanie chociażby bardzo jasnych włosów. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy w intensywnym kolorze – czarne, czekoladowe – i ledwo widoczne, m in. rdzawe oraz platynowe. Impuls świetlny jest dobrany na potrzeby odcienia włosów i odcienia cery, aby mówiąc w skrócie nie doszło do najmniejszych. oparzeń. Wskaźniki są więc co rusz niezwykle skrupulatnie wyszukiwane, żeby Klientki odczuwały maksymalny komfort w czasie wizyty.

Kto bynajmniej nie powinien jeszcze korzystać z zabiegu epilacji przy użyciu wiązki lasera? Oczywiście Panie, które mają jasnoszare włosy. Są one kompletnie pozbawione barwnika, a epilacja laserowa po prostu się nie uda.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi być nawilżona, krótko mówiąc nie może być na niej żadnych otarć ani zbyt suchych obszarów. Na parę dni przed sekwencją zabiegów warto przeznaczyć czas na dobrą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza skóra musi koniecznie być oczyszczona (bez koktajli odżywczych, kremu barwiącego itd.). Wyjątkowo istotne jest też staranne zgolenie skóry, bo absolutnie nie wolno epilować skóry podrażnionej. Precyzyjne ogolenie daje pewność wygodnego i w miarę niedotkliwego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed sekwencją zabiegów każda pacjentka bezwzględnie musi skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wyeliminowanie przeciwwskazań. Zaraz potem dostosowywana jest do partii ciała głowica – o mniejszych gabarytach czy o większych gabarytach w zależności od określonej partii ciała. Silniejszą stosuje się na rozległych rejonach, m in. nogach. Mniejszą epiluje się twarz. Duża i mała jest przystawiana do wybranej partii na tzw. „fałdkę”. Z boku prezentuje się to w taki sposób, iż dziwna lampa z koralowym światłem jest przytykana raz za razem do ciała. Po sesji kosmetolog pociera balsamem kojącym cały rejon, na którym zabieg był robiony.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Od razu po zabiegu oraz przez kilka następnych dni musimy bezwarunkowo pokrywać miejsca po depilacji laserowej balsamami, które w swym składzie zawierają panthenol bądź odmienne składniki ochładzające i uśmierzające ból. Przez prawie 7 dni absolutnie nie wolno złuszczać naskórka, trzeba zrezygnować całkowicie z kosmetyków odwadniających, światła słonecznego, basenu i sauny. Jeżeli będą widoczne strupki, nie można ich naruszać (gdyż pojawią się wówczas blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Możemy zatem pozbyć się do końca życia nadmiernego owłosienia z łydek, bikini, pod pachami. To kapitalny zabieg dla osób, które mają zbyteczne owłosienie w obszarze twarzy bądź na pośladkach oraz uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, przykładowo nad morzem.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest co najmniej kilka grup schorzeń, jakie są istotnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji przy użyciu lasera. Należą do nich między innymi nienadzorowana cukrzyca, padaczka, schorzenia nowotworowe, łuszczyca lub intensywne choroby skóry. Kosmetolog ogólnie rzecz ujmując nie wykona kuracji, jeśli przyjmujemy specyfiki z retinoidami czy popijamy pewne zioła. Zabieg powinien być przeprowadzony w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, bo wtedy można z nim skonsultować wszystkie kłopoty pojawiające się wyraźnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz biorąc, terapii depilacji za pomocą lasera możemy poddać się kiedy tylko przyjdzie nam do głowy taka myśl. Trzeba wprawdzie pamiętać, iż po wizycie absolutnie nie można w żadnym przypadku leżeć w słońcu na plaży, kursować na basen lub używać kosmetyków na bazie alkoholu (skrajnie podrażnia skórę). Pierwszy zabieg wolno nam zrealizować w ostatnich dwóch miesiącach roku, bowiem finalny zabieg będzie przeprowadzony na początku wiosny. Kompletna kuracja przebiega dość długo, bowiem kolejne zabiegi muszą być przeprowadzane w odpowiednich odstępach czasu. Zima zatem to idealny okres, by zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, natomiast wiosna, aby odkryć ciało oraz pochwalić się gładką skórą.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się dużo więcej wejdź w odsyłacz z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.