Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Układanie kostki brukowej Kamień ogrodowy Usługi brukarskie
Kostka brukowa – układanie, producenci, charakterystyka
Marzec 15, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – zawód pełny pasji
Marzec 17, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – chyba każda z nas chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa indyjskiej religii, chociaż w ogóle to sformułowanie nie wiąże się z bóstwami jak i modlitwą. Hirsutyzm to przypadłość na którą choruje wiele dziewczyn na całym świecie. Jest to medyczny termin oznaczający najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być narażeni na tą chorobę, aczkolwiek spora liczba panów lubi mieć ciało pokryte dość gęstym futerkiem. Dla kobiet przeciwnie to prawdziwy dramat.

U pań chorujących na hirsutyzm włoski pojawiają się w przesadnej ilości na nietypowych partiach ciała – w strefach bikini, na łydkach i co najgorsze na twarzy. Musicie poświadczyć, że włosy na ładniej, dziewczęcej buzi nie wyglądają stylowo i ponętnie. A w sumie każda z dziewczyn marzy o tym by być zadbana i stylowa.

Jak do tego wszystkiego odwołuje się zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa skutecznie i bez bólu likwiduje zbędne owłosienie z każdej partii ciała. Jest to zabieg bezpieczny, szczególnie proponowany osobom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej nietypowej przypadłości, wywierając wpływ na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym poradnikiem dotyczącym procesie epilacji, jak i leczenia nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm przejawia się chorobliwym owłosieniem w nietypowych miejscach. U dziewczyn z tym schorzeniem, gęste włosy rosną nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w okolicach pachwinowych, ale także na twarzy, co nie wygląda ładnie. Hirsutyzm występuje jako problem kosmetyczny. Czasem jest wynikiem zaburzeń hormonalnych. Jak możliwe jest że u uroczej 100% kobiety pojawia się owłosienie w okolicach ust? Damski organizm tworzy równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony mężczyzn. Czasem zdarza się, że w rezultacie zaburzenia gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają wytwarzać zbyt dużo hormonów płci męskiej. Wynikiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w pozostałych miejscach. Następnymi przyczynami hirsutyzmy są między innymi zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za rozwój zbędnego owłosienia u pań są odpowiedzialne również steroidy (używane w przeróżnych terapiach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili zauważenia pierwszych symptomów hirsutyzmu zaleca się wizytę u ginekologa. Po kompletnym zbadaniu stwierdzi on diagnozę i zaaplikuje stosowne lekarstwa, lub stwierdzi, że zbytnie owłosienie jest jedynie błędem kosmetycznym. Wówczas najwłaściwszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. W trakcie kilku wizyt raz na zawsze pozbędziesz się denerwujących Cię włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem adresowanym jedynie do dziewczyn chorujących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – kobiety i panowie, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. Tak prawdą jest, że epilacja laserem w całości eliminuje włosy z dowolnej części ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy utrzymują, że jest to metoda bezbolesna. Właściwe ustawienie lasera do jakości skóry zapewni Tobie komfort w trakcie poszczególnej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak mocne jest Twoje owłosienia. Generalnie rezultat ostateczny jest taki – dogłębne usunięcie włosów i pewność, że włosy nigdy nie powrócą.

W trakcie zabiegu epilacji (tak wygląda techniczna nazwa) laser przekazuje wiązkę energii, która zostaje wchłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest zdecydowane upośledzenie struktury włoska, który przestaje się rozwijać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Wywołane jest to ciągiem wzrostu włosa. Promień laserowy przyswajany jest tylko przez włoski, które wyczuwalne są na skórze. Włosy będące w okresie spoczynku (pod skórą) nie dostaną wymaganej ilości wysyłanego promieniowania wystarczającej do ich uszkodzenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włoski zostają wyeliminowane.

Jak informuje wiele pań, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Czarne włosy wyrastające na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie dziwi nas, że dziewczyny cierpiące na hirsutyzm preferują tą efektywną formę terapii. Depilacja laserowa to nie tylko zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich dziewczyn, u których przesadzone owłosienie generuje duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich kobiet, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu pozbyć się owłosienia dla własnego komfortu? W takim razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz standardowych zabiegów medycyny estetycznej, salon oferuje profesjonalną depilację laserową z zastosowaniem nowatorskiego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z najpopularniejszych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Marzysz o tym by posiadać ładną i zadbaną skórę? My Tobie to zagwarantujemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: depilacja brazylijska Toruń

Komentarze są wyłączone.