Depilacja laserowa

ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany led na imprezy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Stomatologia estetyczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, aby włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko to dzięki nieustannie rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że usuwają nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba powtarzać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym samym uszkadza cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosków, które mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niskim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji również może powodować drobne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje na równi minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.