Depilacja pach woskiem – jak przygotować wosk

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy Stanley Thermos Esbit – jaki najlepszy oraz jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacja do domu i biura – Montaż i serwis
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal niesłabnącym uznaniem wyróżnia się depilacja woskiem. Ta od lat stosowana technika pozwala pozbyć się włosków z większości partii ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, zdobył dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z jakiej mają być usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk powinien być zaledwie lekko podgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie smarować się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskową warto zaczekać, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane efekty.

Przed depilacją trzeba koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, aby podczas depilacji ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po depilacji szczególnie istotne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura także może mieć negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje trwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są wraz z cebulkami. Ponadto można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest także bezpieczna.

Depilacja woskiem

Komentarze są wyłączone.