Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie odchudzający
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – ile to kosztuje
24 października, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle niesłabnącym uznaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od lat używana metoda pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na dłużej. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest trochę bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to łatwy i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na partię ciała, z której mają być usunięte, nanosi się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba wiedzieć, że wosk powinien być tylko lekko rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk przenika głęboko, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność właściwego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przyszykować. Na kilka dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Decydując się na depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem depilacji woskową należy dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy widocznych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, aby podczas zabiegu ich nie naruszyć. Warto też dowiedzieć się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Dlatego lepiej nie decydować się na zabieg na dzień przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie ważne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie kojące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na kilka dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.