Endermologia LPG – zabieg skutecznie odchudzający

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne
25 września, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?
23 października, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele albo miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia oraz wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi oraz przemianę materii, a do tego wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zaleca się zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na wygląd sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Na dodatek cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki oraz generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

Po endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może stać się miejscowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie ważne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie pożywienie z małą zawartością soli, sodu, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii służy też regularna aktywność fizyczna. Należy jednak uważać, żeby nie przeciążać ciała i stosować lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o właściwe nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszelkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest też wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Te miejsca również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.