Korony i implanty stomatologiczne

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
Październik 28, 2019
Fryzjer – na co zwracać uwagę
Luty 24, 2020
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest współcześnie innowacyjną dziedziną stomatologii. Opiera się na wypełnieniu i naprawie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, w szczególności z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Implant stomatologiczny umożliwia wstawienie nowej korony zębowej w położeniu brakującego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne mogą zastępować zęby pojedynczo, a także całe łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dobiera najodpowiedniejsze z możliwych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY?

Wszelkie braki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Wskutek utraty zęba zwiększa się ryzyko powstania problemów ze zdrowiem. Sąsiednie zęby mogą pochylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej zwiększa się obciążenie, co jest przyczyną ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego w przyszłości może dojść do wypadania następnych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie oddziałuje na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz kłopotów ze snem i mową.

Zwykle implanty stosuje się w wypadku pojedynczych ubytków albo z uwagi na estetykę. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta szczęka, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębów zastępują protezy, które są często źle dopasowane i zawadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u lekarza stomatologa, w trakcie której dokonuje się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie konieczne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Zasadnicze są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze dobiera lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej stosowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia ciągły czas użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, w niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do odkrycia srebrnoszarego koloru implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, zwane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i są odporniejsze na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – korozję, a także wahania temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są w głównej mierze wytrzymałym i pewnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie wymagają szlifowania , sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikiem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają właściwe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed wstawieniem implantu konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak jest wiele przeciwwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów odbierają też choroby psychiczne i schorzenia niszczące organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Także dolegliwości przyzębia i jamy ustnej, na przykład parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego istnieje ryzyko nieprzyjęcia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może wystąpić również ból, na który przepisuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wstawienie implantów zębów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 5 000 złotych za jedną śrubę. Do kosztów należy również doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są rozbieżne i zależne od ich rodzaju. Im bardziej odporne i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być wydatek rzędu od 500 do 1 300 złotych.

W przeliczeniu nakład pełnej procedury sięga od 4,5 do 9 tysięcy zł.

Komentarze są wyłączone.