Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy a także w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie odchudzający
25 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny oferuje wiele ciekawych zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale też kształtują sylwetkę, usuwają tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie oraz rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które przynoszą wciąż ulepszone oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, nowoczesne technologie sprawiają, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, dzięki czemu nie nadwyrężają już sprawności pacjentów, a przynoszą niesamowite rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest zdecydowanie bardziej promienna i estetyczna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, martwego naskórka i łoju korzystnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz pozbycie się z nich nieczystości. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie wyciąga nieczystości z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody z reguły angażują pracę specjalnych urządzeń. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko regenerującym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej dawane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uaktywniania procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, dobry wpływ na stan skóry. Tego rodzaju zabiegi przywracają skórze elastycznośc i jędrność i powstrzymują proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się też substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także eliminują zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zepsute komórki, wzrasta produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki głównie interesują tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są odporne na ćwiczenia lub specjalne diety. Współczesna technologia pozwoliła sporządzić metody, które powodują, że tkanki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, ze względu na co o wiele prościej jest je odessać lub przesłać do wątroby, a stamtąd zwykle usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają również dodatkowe pozytywne efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu lub ułatwiają usuwanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pożegnać cellulit, zminimalizować blizny, zmarszczki i rozstępy.

Istnieje kilka nowatorskich sposobów modelowania sylwetki oraz wspomagających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie opracowanych rolek masuje ciało i tym samym rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia tkanki tłuszczowej w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją też techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Zzwyczaj te zabiegi są mało inwazyjne i przynoszą widoczne efekty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 45% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej oraz zdrowej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii znane od dawna, ciągle odnajdują nowocześniejsze oraz skuteczniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne udostępniają nowatorskie zabiegi laserowe, które oddziałują na odmienne obszary ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najbardziej znana jest depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z właściwie każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe likwidują też problemy skórne: usuwają trądzik, zabijając bakterie powodujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na zbiór melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów pobocznie wpływa na zatrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją jednak zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Współczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy użyciu nici liftingujących – wpuszczanych w warstwy skóry, żeby podnosiły oraz trzymały konkretne partie skóry.

Depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.