Mezoterapia igłowa – zabieg na wypadanie włosów

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – ile to kosztuje
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Kosmetyki z aloesem
25 października, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i gęste włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, ponieważ są prawie cały czas na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, często mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przynosi najlepsze skutki. Jedną z skuteczniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem dobrze znanym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyka. Efektywność tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i płci damskiej.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i właściwie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się niszczy. Wprowadzane substancje redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i polega na uaktywniania kolagenu i elastyny. Od razu po terapii skóra niestety nie wygląda zachęcająco i zdrowo, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto ten czas przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty polepszenia się kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metody w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych ilości specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie składowe jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hiauluronowy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca tego potrzebujące. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i łagodny. Zadaniem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, powinno się więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione wyjściowego stanu skóry, typu dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje o wiele większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie możemy oczekiwać po mezoterapii twarzy? Przede wszystkim nawilżenie i jędrność oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale także zatrzymuje powstawanie nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość skomplikowanym procesem, na który składają się trzy etapy. Zdarza się sytuacje, gdy porost włosów zostaje zahamowany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się też pytanie, w którym momencie wypadanie jest normalne, a w którym momencie trzeba zacząć się martwić czy nie jest to łysienie? Nie znajdziemy na to klarownej odpowiedzi. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów na dzień jest sprawą normalną, a więc terapie stanu włosów, powinno się zacząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć to problem? Metodyki leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga przywrócić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo skomplikowany, co w praktyce okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest staranne oczyszczenie skóry i nałożenie żelu znieczulającego w zależności czy osoba, tego potrzebuje. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia mogą być minimalnie wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie stwierdzają, że jest to zabieg niesympatyczny. Po wykonanym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z saun, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia osoba wykonująca zabieg na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.