Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie stomatologicznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – z czego budować
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozbudowy tecjnologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od razu w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które eliminują przebarwienia i korygują kształt i wygląd zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu dentystycznym. Do niedawna na końcowy rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej DSD można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, pełen zabieg trwał parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się obszernym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy zapewnia zdecydowanie widoczniejsze efekty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet w pełni wyleczone zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a obok tego eliminuje do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą w klinice dentystycznej jest niezwykle komfortowy i nie zabiera dużo czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować natężenie światła i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć także przy użyciu protetycznych koron oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do położenia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim można schować niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się także jako sposób korekty minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik

Komentarze są wyłączone.