PIĘKNE STOPY – Haluksy

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak wybrać
Luty 15, 2019
Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound
Wybielanie zębów domowymi sposobami
Marzec 7, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. To kończyny, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Często zapominamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Efektem tych pominięć często są takie schorzenia jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem pielęgnować stopy? Niżej przedstawiamy kilka popularnych sposobów.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko usuwa obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele rekomendowane są szczególnie kobietom, które zmuszone są na co dzień nosić obuwie na obcasach. Obcasy obciążają na stopy, dlatego należy dbać o ich odpowiednią regenerację. Solne kąpiele to nie tylko odprężenie ale także pomoc w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody można też dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa też lawenda.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Niezwykle ważnym elementem pielęgnowania skóry stóp jest częste złuszczanie martwego naskórka. Nie zaleca się do tego stosować pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ ze względu na swoją charakterystyczną porowatą powierzchnię sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli upieramy się na używanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, aby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował na śmietniku. Korzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnej tarki- można ją łatwo oczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też wiele specjalistycznych peelingów, które zawierają olejki, które bardzo dobrze radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głownie z tego powodu że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Dlatego szybko ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnacji o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające należy stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, żeby rano cieszyć się doskonale gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Trzeba zadbać także o staranny pedicure. Regularne skracanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Nadmierne przesuszanie skóry to bardzo często efekt braku witaminy A. Dobrym trickiem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które skutecznie pożegnają wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Mogą być bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najszybciej zlikwiduje podolog, jednak można też spróbować wyeliminować je przy pomocy domowych sposobów. W tym celu trzeba kupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie mniej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest posmarowanie odcisku specjalnym preparatem. Kolejno powinno się zetrzeć stwardniałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Mnóstwo osób ma problem z nadpotliwością stóp. Z tego powodu najważniejsza właściwa higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne preparaty zaprojektowane dla osób, które mają problemy z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, należy też wymienić buty: w godzinach pracy nosić przewiewne obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem ziół. Najskuteczniejsze z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz nosić buty na obcasach? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak cierpią twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które powodują ból i skrzywienia kości stopy. Silnie obciążony palec często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z wąskim noskiem. Palce stopy znajdują się wtedy w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega silnym przeciążeniom. Jak zapobiec haluksom? Jest dużo metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one ułożenie palucha. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich efektywność jest niska. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do odpowiedniej działania w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy nieustannie pogłębiają się. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w wypracowaniu najlepszych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.