Przegląd technik depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
Październik 28, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, aby włosy nie odrastały z powrotem za szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym techniki. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, depilację metodami laserowymi odznacza to, że likwidują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba odnawiać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie prądu stałego i tym samym uszkadza cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Średnio włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wyrastania włosów. Ponadto dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do usuwania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje zarówno niewielkie natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.