Skuteczne leczenie nadpotliwości

Pranie ekstrakcyjne - Pranie dywanów - Pranie tapicerki - Skuteczna metoda prania dywanów i tapicerki - Odkurzacz ekstrakcyjny - Czyszczenie dywanów Warszawa - Pranie dywanów Warszawa - Pranie tapicerki Warszawa
Pranie ekstrakcyjne skuteczna metoda na czyszczenie tapicerki i dywanów
Luty 28, 2017
Depilacja laserowa Włocławek Laseroterapia dla mężczyzn w Grudziądzu Usuwania owłosienia na całe życie
Depilacja laserem medycznym
Marzec 2, 2017
Leczenie nadpotliwości Zabiegi leczące nadmierną potliwość Leczenie nadpotliwości Grudziądz

Leczenie nadpotliwości Zabiegi leczące nadmierną potliwość Leczenie nadpotliwości Grudziądz

Masz problem z nadmiernym poceniem się?

Pocenie się jest „zdarzeniem” absolutnie normalnym. Dzięki niemu wydzielamy trujące substancje ustroju oraz regulujemy ciepłotę ciała (np. w trakcie letnich dni). Ludzkie ciało posiada zwykle do 3 milionów gruczołów, jakie wyzwalają pot. Zaś jeśli jest go nadmiernie dużo? Odczuwamy, że cieknie nam po czole niezależnie od sytuacji? Wówczas możemy narzekać na tzw. nadpotliwość, jaka nie jest ledwie powszechnym defektem kosmetycznym, ale również chorobą. I jak dobrze wiadomo – schorzenia należy uleczać z kilku powodów. Kluczowym spośród nich jest niewątpliwie dyskomfort, przeżywany zazwyczaj w środowisku pozostałych ludzi. Ogólnie przyczynami zbytniego wytwarzania potu są czynniki objawowe i fizjologiczne. W przypadku tych pierwszych mamy do czynienia z konkretnymi odchyleniami, które obecnie mają miejsce w naszym organizmie, np. z hormonalnymi dysfunkcja w pracy tarczycy), neurologicznymi (przykładowo neuropatie), chorobowymi (przykładowo dotkliwymi infekcjami). Nadmierne produkowanie potu absolutnie nie musi dotyczyć indywidualnej partii ciała, m in. pach. Jeśli chodzi o fizjologiczne pocenie się, wtedy jako istotne czynniki przytoczyć można choćby stres, niepokój lub wysiłek fizyczny. Mamy na nie choćby umiarkowany wpływ.

Jak sprawdzić czy mam nadpotliwość?

Jeśli zamierzamy naprawdę wiedzieć czy chorujemy na nadmierne wytwarzanie potu, musimy zgłosić ów kłopot lekarzowi domowemu. Wtedy on zrealizuje z nami wszechstronny wywiad, rozważy intensywność problemu i poinformuje nas o przeciwwskazaniach do łagodzenia dolegliwości. W pierwszej kolejności zleci dodatkowe badania, przykładowo test Minora. Prezentuje się on w taki oto sposób: sfery, w jakich potrafi występować nadmierna potliwość, są powleczone jodyną oraz przykryte mączką ziemniaczaną. Ciemne zabarwienie podsuwa trwanie schorzenia. Kolejną rzeczą jest jej terapia z wykorzystaniem specjalistycznych strategii. Naturalnie nie chodzi tutaj o rozmiękczanie kończyn przez 30 minut w roztworze z korą brzozy lub o częstą wymianę odzieży. Są to pospolite środki, niemniej zazwyczaj mało funkcjonalne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do sposobów nieinwazyjnych przynależą jontoforeza, zastrzyki z wykorzystaniem jadu kiełbasianego. oraz leczenie przy użyciu lasera. Jeżeli zdecydujemy się na dwa pierwsze, to rezultat łagodzenia dolegliwości utrzymuje się plus minus pół roku. Jonoforeza bazuje na niszczeniu kanałów jonowych przy użyciu prądu i leków cholinergicznych, tymczasem botulina sprowadza się do „niedowładu” układu nerwowego (w postaci odwracalnej), które zaopatrują pojedyncze części ciała w pot. Najskuteczniejszą spośród procedur jest leczenie nadpotliwości laserem, bowiem w bezpieczny oraz niebolesny sposób modyfikuje procesy pocenia się. Aparatura Accent Ultra bazuje ogólnie rzecz ujmując na wykorzystaniu profesjonalnych głowic, jakie wypuszczają fale podczerwone. Przystawia się je do wybranych części figury, w których wcześniej wykryto nadpotliwość. Jednorazowy zabieg trwa średnio 15-20 minut, a w czasie jego wykonywania absolutnie nie wyczuwa się żadnego bólu, palenia, szarpania itd. Możemy się spokojnie rozluźnić. Co istotne – laser wcale nie jest powodem powstania szram, defektów i nie nadwyręża okalających tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Niestety nie każdy może poddać się kuracji laserowego leczenia nadmiernej potliwości. Do podstawowych przeciwwskazań przynależy świeża opalenizna, ciąża, choroby autoimmunologiczne, bielactwo, łuszczyca, wrażliwość na światło, padaczka czy nieuregulowana cukrzyca. Tak naprawdę każdą dolegliwość należy na starcie ustalić z lekarzem, a dopiero później kosmetyczką. Należałoby wiedzieć o tym, iż na 3 tygodnie przed zabiegiem (jeżeli doktor nie będzie widział większych problemów) trzeba przestać popijać zioła albo brać je w formie pigułek. Chodzi tu o wszystkie cieszące się popularnością zioła, np. wyszczuplające, oczyszczające lub regenerujące. Bliźniacza norma stosuje się do medykamentów, przykładowo leków przeciwcukrzycowych, leków sterydowych, przeciwtrądzikowych, wskazanych specyfików uspokajających bądź szczepionek. Około pół roku powinno się poczekać od odłożenia środków, które posiadają w swoim składzie retinoidy. Wyłącznie po takim etapie wolno iść na zabieg leczący nadpotliwość. Bynajmniej nie możemy także wykorzystywać wybranych kosmetyków, przykładowo kremów z witaminami A i E, środków przeciwbakteryjnych bądź antyperspirantów. Przed zabiegiem nie powinno się popijać żadnego alkoholu. Jeżeli wysączymy choćby kieliszek różowego wina, musimy z niego zrezygnować na 24 godziny. Czemu istnieje tyle zastrzeżeń? Promienie lasera to skoncentrowane światło, jakie potrafi sparzyć skórę. W skrócie: światło padające wyłącznie na wskazany obszar (mocno obniża się jego rozpraszanie). Jeżeli nasza skóra pod działaniem niezależnych czynników będzie na nie dużo bardziej podatna, w takim przypadku potrafi dojść do bolesnych rezultatów. Obrazowo pochodne witaminy A wchodzą po prostu z laserem w interakcje, które mogą być warunkiem oparzeń. Planujesz wiedzieć dużo więcej? Kliknij w ten odnośnik – Leczenie nadpotliwości Toruń

Komentarze są wyłączone.