Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
Marzec 29, 2017
adwokat toruń prawnik toruń
Kancelaria notarialna – porady profesjonalnego adwokata
Kwiecień 2, 2017
Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co się bardziej opłaca – depilacja laserowa czy depilacja za pomocą wosku? W jaki sposób zaprezentowały się obie techniki w pojedynku?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest popularnie znany, włosy trzeba zapuścić do długości od 0,5-1 mm, ale to trwa zwykle dwa lub trzy dni. Częstokroć u pewnych Pań w ogóle nie trzeba aż tyle czekać, a włosy zaczynają wychodzić ponad skórę zaraz po jednej dobie. Ta technika jest bardzo bezpieczna, mimo tego że przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek krwionośnych, których nie wolno zaogniać ocieplonym woskiem. Mogą tworzyć się potem rozognione, okazałe plamy oraz dalej jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog nakłada rozgrzany wosk na dowolne partie ciała, a zaraz potem przykleja specjalne plastry albo paski materiału. Energicznym pociągnięciem ręki zrywa je razem z z włosami. Ta technika może być dla wrażliwych Kobiet bardzo kłopotliwa. Bolesność zależy po prostu od progu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Nasza bariera ochronna po kuracji za pomocą wosku jest zaczerwieniona wyłącznie niewiele, jednakże sugeruje się przez przynajmniej 4-5 dni dni unikać gorących i wydłużonych kąpieli oraz peelingów w obszarach, gdzie stosowano epilację.
Warto z całą pewnością zobrazować zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Do depilacji, a zasadniczo epilacji – musimy przygotować skórę jeden dzień wcześniej. Musimy precyzyjnie ogolić nogi prostą jednorazową golarką. Ogólnie rzecz ujmując nie musimy zapuszczać włosków przez co najmniej parę dni, a ta reguła jest znacznym ułatwieniem w czasie epilacji. Sam zabieg ma miejsce w ciągu 20 minut, jednakże przedtem trzeba wypełnić specjalną ankietę lub omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji laserowej jest dla przykładu zażywanie antybiotyków typu Izotretinoina, która szybko podrażnia naszą skórę. Stąd nie można również zażywać kąpieli słonecznych na 14 dni przed oraz po sesji. Szczególnie ważne jest także to, żeby mówiąc w skrócie nie wykonywać peelingów obszarów, które mają zostać poddane epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na 7 dni przed i po zabiegu. Ogólnie rzecz ujmując nie wolno także odsłaniać ciała na promienie słońca w czasie następnych wizyt, stąd jesień i zima są świetnym okresem. Kobietom w ciąży depilację laserową się też odradza. Kosmetolog za pomocą bladawego ołówka oznacza na skórze wszelakie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, bowiem laser porównuje intensywniej zabarwione obszary skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest bardzo wydajny jeśli chodzi o włosy gęste oraz o głębokim zabarwieniu – prosto mamy szansę je usunąć. W gabinetach, w których przeprowadza się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserowej na każdym kroku przeprowadzają fachowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało uzbrojone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach na potrzeby rejonów ciała, do jakich niełatwo jest dotrzeć, przykładowo palce u stóp, okolice bikini oraz o większym zasięgu oddziaływania, którą mamy szansę szybciutko usunąć owłosienie z nóg. Laser na kilka chwili „wciąga” skórę, niszczy macierz włosków i kieruje się na następny obszar skóry. Jeśli uwzględnimy odmienną grubość włoska, ilość melaniny albo ilość owłosienia, ogólnie rzecz ujmując nie można naprawdę przepowiedzieć, jaki zyskamy rezultat po pojedynczej wizycie. Przeciętnie niszczonych jest coś koło 30% włosów.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Panie, które pierwszy raz stykają się z redukowaniem owłosienia ocieplonym woskiem, koniecznie powinny to wiedzieć! Na potrzeby wizyty musimy obowiązkowo „wyhodować” włoski oraz to jest przypuszczalnie najbardziej kłopotliwe. Co więcej te Kobiety, które ani razu nie były na owym zabiegu w salonie kosmetycznym, mogą się nastawić na to, iż zabieg w sumie nie należy do najłagodniejszych – to nieprzyjemna metoda. Wszystko jednak zależy od czasu robienia zabiegu i kompetencji kosmetologa. Odpowiedni kosmetolog praktykujący depilację za pomocą wosku wykona to szybciutko oraz bezproblemowo, bynajmniej nie narażając Klientki na niespodziewany ból. W pierwszej chwili smaruje równomiernie podgrzany wosk, i po kilku chwilach przykłada uprzednio przygotowane plastry i silnym ruchem wyrywa włosy. Krótko mówiąc w czasie wizyty można poczuć tylko oderwanie pierwszego plastra, ponieważ to ono jest zwłaszcza najmocniejsze.
Nogi są od razu jedwabiście gładkie – to na sto procent zabieg dla Kobiet, które oczekują natychmiastowego wyniku. Cała procedura trwa w okolicy 20 minut, zaś aksamitność trwa przez plus minus 2 tygodnie. Włosy, które wkrótce rosną, są dużo dyskretniejsze oraz mają jaśniejsze zabarwienie. W dodatku nie ma żadnych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sekwencją zabiegów powinniśmy wypełnić specjalną ankietę, którą potem konsultuje się z kosmetologiem. Profesjonalista będzie odpowiadać na wszelakie pytania także podczas depilacji. Nie powinniśmy w ogóle zawracając sobie głowy bólem, może wyłącznie delikatnie szczypać „wciągana” przez silniejszą głowicę skóra. Zwłaszcza we wrażliwych obszarach można mieć poczucie dyskomfortu, przykładowo w okolicy kolan. W trakcie wizyty trzeba mieć świadomość tego, iż będzie odczuwalny delikatny zapach palonych cebulek włosów. Zabieg jest krótkotrwały i czasami komfortowy. Kosmetolog instruuje wszystkie kobiety, że wyeliminowana będzie jedynie spora grupa cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy rozwoju włoska – pozostałe muszą w takim przypadku urosnąć, ażeby wolno było je usunąć laserem. Przez kilka dni włosy będą się wykruszać, między innymi gdy będziemy oczyszczać skórę po prysznicu. Kolejne włosy będą delikatniejsze i będą także dużo wolniej dojrzewały. Można będzie uchwycić obszary, w jakich będzie ich znacznie mniej. Skóra po wizycie będzie z pewnością podrażniona i w tym czasie można próbować pantenolu. Jeden zabieg nie da zadowalających efektów, wyłącznie cały pakiet jest w stanie wykluczyć włosy dokładnie (i nigdy nie odrosną).
Reasumując: w przypadku kiedy chcemy zdecydować się wyłącznie na jeden zabieg, można wybrać epilację ocieplonym woskiem (jednak po jakimś okresie włosy będą rosły takie same). Natomiast jeśli ktoś chce zredukować włosy całkiem, dobrze jest zainwestować w linię wizyt depilacji laserowej. Jeżeli planujesz wiedzieć więcej, kliknij w link z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.