Zalety nowoczesnej depilacji laserowej

Zabiegi usuwające cellulit Wyszczuplanie ciała Modelowanie sylwetki
Najskuteczniejsze sposoby redukcji tkanki tłuszczowej
Marzec 20, 2017
Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie nadmiernego owłosienia

Maszynki i kosmetyki do golenia, kremy zatrzymujące odrastanie włosków, depilacja ksenonowa – to chyba najczęstsze sposoby usuwania nadmiernego owłosienia. Czy są one wydajne? Bez wątpienia zdają egzamin na kilka bądź kilkanaście dni, tylko po tymże czasie operację dobrze jest powtórzyć. I to naturalnie jest fundamentalny powód odkrycia depilacji laserowej – zatem zabiegu usunięcia owłosienia raz na zawsze. W zasadzie nie jest to pomysł nowy, gdyż jakiś czas temu mnóstwo osób umawiało się na kurację z użyciem Light Sheer Duet. Dzisiaj najmodniejszym i najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa włosy nawet z dużych partii ciała. Odkrywcy, którzy opracowali, a zaraz potem wprowadzili do obiegu oba urządzenia, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę świetlną. Takie wyjście pozwoliło na pogłębienie wydajności zabiegu, skrócenie czasu jego przeprowadzania oraz usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i mamy szansę ją z dobrym skutkiem używać do okolic intymnych, skóry szczególnie delikatnej bądź oliwkowej. Mają szansę po niego sięgnąć osoby, które posiadają nierówny koloryt skóry, reagują alergicznie na balsamy do depilacji lub posiadają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który odebrał wiele wspaniałych nagród. Co nie mniej znaczące, wcale nie wywołuje zbędnych efektów ubocznych.

Przeciętnie trzeba od 3 do 5 sesji, żeby całkowicie usunąć wszelkie włoski. W przypadku kiedy wyselekcjonujemy parę partii, m in. nogi i stopy zarazem, wówczas kosmetyczka może to zrealizować podczas pojedynczej wizyty. W praktyce liczba zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia i poziomu, na jakim znajduje się włosek. Pierwszy zabieg zwalcza włoski najbardziej widoczne, najintensywniejsze, które są w późnej fazie wzrostu. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie najzwyczajniej w świecie wschodzą równolegle, dlatego laser niszczy około 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy depilacja laserowa na pewno daje znakomite efekty?

Na pewno są one dużo efektywniejsze niż w przypadku depilacji pozostałymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia mogą pojawić się jedynie pojedyncze włoski (np. w wyniku ciąży). Kobiety, jakie zdecydowały się na owy zabieg oraz umieszczają swoje uwagi na blogach w 99% są dumne z efektów. Zwłaszcza, że jest to odpowiednia metoda na wrastające włoski. A dokładniej? Zgubnym rezultatem nieuważnych depilacji albo najzwyczajniej w świecie podatności są drobne ranki na skórze, zaczerwienione grudki albo krostki. Potrafią również dać się zauważyć stany zapalne, a wtedy wizyta u medyka jest czasami nieuchronna. Włoski wcale nie mogą przebić się przez skórę i tkwią w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna zbierać się ropa, zaś wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest jedyną opcją, aby poradzić sobie z niniejszym problemem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przystawia do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest stworzenie analizy włosków i dopasowanie mocy wiązki laserowej. Lasery starszej generacji absolutnie nie posiadają takiej możliwości, stąd też przed wizytą warto ustalić, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Innowacyjny czytnik kontroluje wiele paramentów jednocześnie, m.in. koloryt i gęstość włosów. Bynajmniej nie musimy się denerwować, iż urządzenie będzie zadawało ból lub powstaną poparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako największy plus trzeba uznać zaoszczędzony czas, bowiem absolutnie nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak robiliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie należy też kupować kolejnych golarek, inwestować w drogie urządzenia do domu, fatygować się z ogrzewaniem wosku i dyskomfortem. Klientki wolą epilację ze względów całkowicie ekonomicznych. Mogą swobodnie wyjść na plażę w bikini, absolutnie nie muszą wstydzić się sporadycznych sterczących włosków ani krost. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Dużym walorem dla Pań depilujących okolice intymne jest szansa znieczulenia tego niezmiernie wrażliwego miejsca. Chłodzący żel ogranicza siłę odczuwania sukcesywnych impulsów przesyłanych przez laser. Do innych walorów trzeba zakwalifikować brak komplikacji po terapii (dobrze jest jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle niezwykle kosztowne, zatem warto przejrzeć regionalne oferty i sprawdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawe informacje

W czasie trzeciej sesji laserem medycznym Palomar Vectus mamy możliwość usunąć prawie 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus mamy szansę zniszczyć włoski choćby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było minimalizować zbyteczne owłosienie

Możemy rozróżnić cztery warianty laserów, używanych dziś na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię depilacja, kliknij w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

Komentarze są wyłączone.