Malowanie bawialni i sal zabaw

Pianka PUR
Pianka PUR – ocieplanie nie tylko dla domu
Listopad 27, 2017
Okna i drzwi dla domu
Okna i drzwi – porady, analizy
Grudzień 7, 2017
Malowanie bawialni

Malowanie bawialni

Maluchy kochają gry. W czasie zabaw nie tylko miło spędzają chwile, ale także przyswajają wiedzę i inspirują się. Bawialnie to interesujący pomysł na spędzenie popołudnia. Są one ciekawym zamiennikiem huśtawek w parku, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Sale zabaw to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wykreować ciekawe miejsce zabaw dla szkrabów, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór kolorów oraz tematów przewodnich wykorzystanych w świetlicach. Ściany można dodatkowo ubarwić za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – kolor

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały jest doskonałym balansem, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Kolory w otoczeniu malucha mają jeszcze większe znaczenie. Mogą one stymulować rozwój szkraba: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór kolorów i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa maluch podczas malowania czy rysowania, najczęściej odzwierciedla jego stan emocjonalny. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – postaci z bajek kontra zwierzątka

Salę zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale zazwyczaj spotykane są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W tego typu dodatki inwestują też ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Wybór jest ogromy. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Ciekawym sposobem na wystrój bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko udekorujemy ściany, ale także rozbudzimy kreatywność dziecka. Rysunki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kompozycja

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeżeli wybierzemy jako temat dominujący rysunku na przykład: las tropikalny — można ciekawie zaakcentować strefy w sali zabaw. Rysunki z wodopojem czy jedzącymi małpkami mogą znajdować się blisko stolików, czy zdobić część przeznaczoną na salę urodzinową. Liany i wysokie konary drzew idealnie sprawdzą się jako zaznaczenie części wspinaczkowej. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Murale dla dzieci pozwalają spełnić dziecięce marzenia. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – o farbach słów kilka

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. Idealnie sprawdzają się na przykład farby wodorozcieńczalne. Pamiętać musimy o tym, że pośród dzieci są także alergicy. Dlatego tak znaczący jest wybór niezagrażających produktów.

Zalety

Zastosowanie muralu jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal bawialni to świetny pomysł na wyróżnienie się pośród konkurencji, a teraz ma to gigantyczne znacznie. Brzdące zapamiętają ciekawe rysunki,a rodzice wezmą to pod uwagę. Przemyślaną dekoracją ścian można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy zamaskować jej niedostatki. Plastycy znają się na rzeczy, potrafią wyczarować piękne rzeczy, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych oferuje swoje usługi. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek ważne jest też w szpitalach i domach dziecka. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Zobacz więcej na temat malowania artystycznego —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.