Nauka pływania dla dzieci

Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe zębów bez bólu
Luty 13, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak wybrać
Luty 15, 2019
Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to także doskonała możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, pokazują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój malców. Same maluszki cudownie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich pozytywnym przeżyciem. Jest to również doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Takie spotkanie trwa w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale dostosowana. Maluch może uczestniczyć w takich zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeśli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą nieść za sobą stres, zarówno dla rodzica jak i naszego skarba. Dlatego istotne jest, aby się odpowiednio przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun też bierze aktywny udział w szkółce. Konieczny jest prysznic przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy niemowlak powinien się oswoić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu był zadowolony. Szkółka jest ogromną ilością ilością nowych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno spory krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Pływanie jest w stanie pohamować przejawy agresji i wyciszyć podopiecznego. Dzieci chodząc na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, poza tym mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się w trakcie wypoczynku wejść do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też komuś pomóc, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają wiele możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki widzą, że fantastyczna zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chciały z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń oraz koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko zalet. Dzieci są narażone na zachłyśnięcia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.