Poduszka ortopedyczna – jak wybrać

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Nauka pływania dla dzieci
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
PIĘKNE STOPY – Haluksy
Luty 18, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Zdecydowanie za dużo osób ignoruje przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Jeśli sen zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego takimi ignorantami? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć odrobinę uwagi. Ten element powinien być dobrze przystosowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom schorowanym, martwiącym się o problemy z krążeniem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej profesjonalne dopasowanie, ponieważ źle dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią opcją są najczęściej sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy medyczne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Posiadają oni najbardziej obszerną wiedzę na temat niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Poduszka do spania na boku

Ważne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne umiejscowienie głowy. Odpowiednia powinna być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby odnaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Najlepiej spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Jednak przy wyborze nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Niezbędna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta można poszukać nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – jedynie mało istotna nazwa określająca każdą poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zazwyczaj jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka posiada wiele pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też zdobyć wyspecjalizowaną do siedzenia, która między innymi zapewni nam wygodę, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, aby spełnić nasze oczekiwania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą specjalisty z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki malucha, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie głowy może zmniejszyć ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wygórowana cena kojarzy się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne jak spać

Komentarze są wyłączone.