Muzyka na wesele, studniówkę i bal – tylko z dj-em!

Kampanie SEO pozycjonowanie na mapie Google pozycjonowanie firmowych wizytówek
Skuteczna reklama internetowa
Grudzień 30, 2016
Instalacje pneumatyczne - Sprężarki tłokowe - Pneumatyka - Armatura pneumatyczne - Sklep z urządzeniami pneumatycznymi
Zaawansowane instalacje pneumatyczne
Grudzień 31, 2016

Przeglądając fora internetowe dotyczące przygotowań do ślubu, niezmiernie często można się natknąć na temat dotyczący tego, jaką muzykę wybrać na wesele. Kwestią żywo omawianą przez forumowiczów jest problem, który można tak opisać: zespół muzyczny czy dj na wesele – kogo warto wynająć?

O zespołach muzycznych powiedziano już chyba wszystko, a dj na wesele to ciągle aktualny wątek. Stąd w tym tekście omówimy to, co robi dj, czy dj na imprezie weselnej dobrze się spisuje, jak szukać dobrego dj-a i czym się różni dj od zespołu muzycznego. Ale do rzeczy.

Kim NIE jest dj

Dj-em bez wątpienia nie nazwiemy, kogoś kto gra muzykę puszczaną z listy na laptopie, dlatego że odpowiedni sprzęt jest dla dj-a niezbędny. Dobry dj współpracuje z: mikserem i sprzętem nagłaśniającym, a dodatkowo słuchawkami – a na tym nie koniec, bo dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, dołoży wszelkich starań, aby jego występ nie tylko rewelacyjnie brzmiał, ale także zachęcająco wyglądał.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo dyskdżokej) prezentuje oraz miksuje muzykę, czyli modyfikuje za pomocą specjalnych efektów muzycznych. Dj to osoba, która odznacza się dobrą znajomością proponowanych utworów, przy jednoczesnym zachowaniu spójności muzycznej podczas występu. A gdy idzie o dj na imprezy typu przyjęcie weselne czy studniówka, to dj musi być również uważnym obserwatorem, aby błyskawicznie zweryfikować, czy prezentowany przez niego repertuar odpowiada gustom słuchaczy. A dobry dj może zagrać dla jakiejkolwiek widowni. Celowo to podkreślamy, dlatego że doświadczony dj nie pozwoli na to, aby odtwarzana przez niego kompozycja muzyczna sprawiała satysfakcję tylko jemu i nie trafiała w potrzeby gości.

Dj na wesele z Warszawy – jak go wybrać?

Jak wiadomo ile ludzi, tyle oczekiwań, jednak istnieje kilkanaście elementarnych rozwiązań, jeśli chodzi o wybór dj na wesele. Najpierw opłaca się zaznajomić się z portfolio dj-a. W tym celu należy wpisać w wyszukiwarkę np.: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, aby wyszukać kilkanaście stron z ofertą dj-ów z danego miasta.

Fachowy dj postara się, by przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i sprawdzić, w jaki sposób dj wypada dobrze na balach okolicznościowych. Więc natychmiast nie przeglądaj stron, na których nie ma materiałów audio albo video, no chyba że chce Ci się trwonić czas na wydzwanianie do każdego dj-a, by prosić go o przesłanie nagrań. Na podstawie portfolio dj-a możesz już w jakimś stopniu ocenić, czy dj sprawdzi się na weselu.

Zorientuj się, jak dany dj prezentuje się. Znaczenie ma tu np. jego strój, bo dj, który gra na weselu, powinien być właściwie ubrany. Zwłaszcza, że jest to istotne wydarzenie, dlatego dj powinien swoim zachowaniem pokazywać, że szanuje to.

Czy Dj potrafi prowadzić imprezy?

Następną sprawą jest to, czy dj zajmuje się też konferansjerką imprezy weselnej czy innej imprezie. Większość dj-ów w swojej ofercie podkreśla, że są także wodzirejami. Ale wiadomo – wodzirej wodzirejowi nierówny. Aby uniknąć wpadki na weselu, zweryfikuj, czy ten dj naprawdę wie, z czym związane jest prowadzenie imprezy. A zakładamy, że nie chcesz, aby na Twojej imprezie konferansjer raz po raz raczył niestosownymi dowcipami albo mówił do weselników niczym do swoich kolegów.

Nowy trend muzyczny: Dj na studniówkę

Ale dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, możesz go ponadto wynająć na inną uroczystość. A dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. Obecnie to nic nadzwyczajnego, gdyż bandom trudno jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma niemal nieograniczony zasób utworów. A gdy mowa o różnicach…

Kogo wybrać na wesele: dj czy zespół?

Gdy idzie o różnice między dj-em a zespołem, to przed chwilą napomknęliśmy o tym, że dj posiada większe możliwości, gdy idzie o repertuar. To daje większe możliwości szczególnie na samym weselu. Zdajesz sobie sprawę, że goście weselni często proszą o to , żeby odtworzono konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to „stary” kawałek, to kapele przeważnie są w stanie szybko przygotować aranżacje, lecz w przypadku świeżych utworów? W tym starciu dj wyraźnie wygrywa. No i niewątpliwie dla dj rodzaj muzyki i tekst nie mają najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze opowiedzieć o pozostałych korzyściach: dj nie musi mieć takich cogodzinnych przerw, jak zespoły, dlatego że nie traci energii tak błyskawicznie jak ci co sami grają. Zresztą weselnicy zazwyczaj nawet nie widzą, że dj zarządza pauzę ponieważ podczas niej muzyka jest puszczana. Następną korzyścią muzyki w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to utwory niemal identyczne jak w radiu. To sprawia, że zawsze ma się pewność, że nikt na Twoim weselu nie będzie fałszować. Kolejną kwestią są ceny – wynajęcie dj na wesele wiąże się z niższymi kosztami.

Dj z wyczuciem smaku, czyli o dodatkowych zaletach dj-a

Podsumowując warto jeszcze wspomnieć o tym, że doświadczony dj dysponuje także swoim oświetleniem oraz innymi dodatkami akcesoriami, przykładowo maszyną wytwarzającą dym. Wyobraź to sobie: pierwszy taniec w romantycznej mgle i przy nastrojowym oświetleniu, a do tego Wasza szczególna piosenka, która brzmi idealnie, jak powinna…

O umiejętnościach i korzyściach dj-a można długo by rozmawiać, ale może najkorzystniej będzie, jeśli on sam je zaprezentuje. Zatem gdy chcesz odpowiedniej muzyki dla Twojego przyjęcia weselnego czy nowoczesnej muzyki na bal studniówkowy czy inne przyjęcie, obowiązkowo sprawdź stronę dobry dj warszawa.

Komentarze są wyłączone.