Organizacja ślubu: jak dobrać odpowiednie dekoracje?

Kampanie SEO pozycjonowanie na mapie Google pozycjonowanie firmowych wizytówek
Skuteczna reklama internetowa
Grudzień 30, 2016
dekoracje weselne Toruń

dekoracje weselne Toruń

Zawarcie związku małżeńskiego to niemal dla wszystkich ludzi kluczowe doświadczenie w ciągu całego życia. Nic nadzwyczajnego, iż narzeczeni dbają o to, aby dzień ceremonii był nadzwyczajny. Stąd wiele osób, które chcą się pobrać, ogromną wagę przywiązuje do tego, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to jak przedstawia się restauracja, a także wnętrze miejsca, gdzie zostanie zawarty ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne podczas wesela, a więc ogólnie rzecz biorąc – chodzi o sprawy dodatków dekoracyjnych.

Minęły czasy, kiedy wystarczył pojedynczy zwiędły kwiat na stole, kolorowe baloniki czy ceratowe obrusy. Nic dziwnego – otóż jest to szczególnie znacząca ceremonia i możliwości na zrealizowanie jej przepięknej oprawy jest rzeczywiście wiele. Więc jakie istnieją dekoracje weselne i co czym należałoby pamiętać?

Które dekoracje weselne wybrać?

Dekoracje weselne są przeważnie wykonane porcelany, drewnianych elementów, albo z materiałów tkaninowych. Jeżeli chodzi o główne kolory, to nie muszą to być typowa biel, lub odcienie różowego czy czerwonego. Coraz częściej przyszli małżonkowie określają inne kolory, nierzadko bardzo nasycone. Popularny jest na przykład purpurowy, lazurowy oraz zielony.

Wciąż szczególnie atrakcyjnym motywem dekoracyjnym na imprezach weselnych jest klimatyczne światło ledowe. Jest ono proste w instalacji, wygląda efektownie, i przede wszystkim tworzy fantastyczne wrażenie. A oprócz tego światło jest w stanie zatuszować niektóre defekty sali, jeżeli takowe są. Jednak czasem przyszli małżonkowie zamiast oświetlenia ledowego, wybierają lampiony bądź po prostu świece.

Co się dekoruje na weselu?

Zasadniczo to możemy wszystko przyozdobić, bo dekoracje nie muszą być ani nieciekawe, ani standardowe, możliwości są niemal bez ograniczeń: od ozdób kwiatowych (np. kompozycje na stoliki), przez dobrane oświetlenie sali. Jeśli idzie o powszechne i przeważnie ozdabiane rzeczy na weselach, to naturalnie są to stoły oraz krzesła. Na stoliki powszechnie rozmieszcza się kwiaty w niebanalnych flakonach, wizytówki z nazwiskami gości weselnych, drobne podarunki. Na krzesła zakłada się estetyczne futerały, ozdabia je się także wstęgami oraz kwiatami. Na osobną wzmiankę zasługuje także stolik świeżo upieczonych małżonków, który zawsze wyróżnia się większymi dekoracjami.

Natomiast gdy idzie o pomysły na dekoracje weselne, często elementy dekoracyjne przyjęcia ślubnego odzwierciedlają aktualną porę roku. Na przykład w lato na stołach stawia słoneczniki, zamiast klasycznych róż. Dekoracje weselne można również obmyślić w taki sposób, żeby korespondowały one z charakterami pary młodej czy ich zainteresowania. Tak jest na przykład w wypadku ślubów, gdzie partnerzy wywodzą się z odmiennych kultur i zależy im na połączeniu ich zwyczajów.

Co zrobić, gdy nie możemy sami dekorować wesela?

Ale z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając w głowie tyle kwestii związanych z organizacją wesela znajdzie się jeszcze czas na wyszukiwanie właściwych dekoracji ślubnych? Pary młode które wesele mają za sobą, potwierdzą że własnoręczny dobór dodatków weselnych był nie tylko czasochłonny, ale też nerwowy. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że wynik finalny ich samodzielnego ozdabiania niezwykle odbiegał od wizji, którą sobie stworzyli.

Obecnie wybór ozdób oraz możliwości ich zastosowania jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym tematem, wybór spośród tylu możliwości, może zupełnie zrazić. A nie zapominajmy, że jednak ozdoby dotyczą nie tylko sali weselnej To także np. ozdoby na limuzynę czy zdobienie wejścia prowadzącego na salę.

Absolutnie nie oznacza to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z pięknych dekoracji ślubnych. Para nie musi także godzić się na dekoracje ślubne, które są „w pakiecie” wybranej restauracji czy innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie ozdoby są mdłe i często nie pasują przykładowo do charakteru imprezy weselnej oprawy muzycznej i tym podobne. Notabene przeważnie parom zależy właśnie na tym, aby dekoracje weselne oddawały specyfikę ich związku, a nie były powieleniem każdego minionego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela można zlecić specjalistycznej firmie, która wyczaruje odpowiedni nastrój w tak ważnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich zamysłów, konsultant ślubny pomoże wam dokonać wyboru, pokaże różne możliwości, zainspiruje, a najistotniejsze – wesprze was w obowiązkach które mogłyby być stresujące i uciążliwe.

Czy warto korzystać z usług agencji ślubnej?

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub sali weselnej ma także inne zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie potrzeba kupować ozdób na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem ceremonii weselnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada kłopot związany z wydatkami na dekoracje, które perfekcyjnie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozbieranie i szukanie miejsca, gdzie można je złożyć, jest dość kłopotliwe. Ponadto znaczna część z elementów ozdobnych jest niepraktyczna do wykorzystania we własnym domu.

Na czym polega współpraca ze doradcami od dekoracji ślubnych?

Na początek taka agencja przedyskutuje z tobą twoją wizję, rozważy twoje pomysły i możliwości, skonsultuje z tobą temat główny dekoracji weselnych, w tym także barwy i ułożenie kilkunastu a potem przygotuje projekt dekoracji wesela.

Takie podejście posiada wiele korzyści. Oprócz tego, że nie będziecie musieli martwić się, tym, czy wszystko zostało dopracowane i czy ozdoby będą do siebie pasować to również przyoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów. Jeżeli szukacie pomocy przy dekoracjach weselnych, to z pewnością dobrze jest poznać możliwości, które oferuje firma organizująca śluby. Aby uzyskać więcej wiadomości o dekoracjach ślubnych, wybierz poniższy odnośnik: dekoracje weselne Toruń.

Komentarze są wyłączone.