Liposukcja bez skalpela Toruń

Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Zakładamy firmę – wybieramy formę opodatkowania
Sierpień 29, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Ocieplanie domu pianką lub wełną
Sierpień 31, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, jakiego zadaniem jest pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywane są liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród pań, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad oraz bada ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale także pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tłuszczu, a ponadto laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, by przeszły w stan płynny i można było je odessać już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w ciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma też dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych efektów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, która jest stosowana do oderwania tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tłuszcz. Bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Aby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w przeciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania worków pod oczami, podwójnego podbródka albo tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby i naturalnie wydalane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu punktowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry w miejscu, gdzie były wkłuwane igły. Dobrze jest też po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie niechcianego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taka metoda może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej widoczne efekty pojawiają się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla zachowania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, żeby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.