O odszkodowanie warto walczyć z dobrym adwokatem

dj na wesele łódź piosenki weselne wodzirej gdańsk
Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?
Kwiecień 30, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – przygotuj swoją nieruchomość na sprzedaż
Czerwiec 2, 2017
kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty

kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty

Firma odszkodowawcza? Uważaj – to może być oszust!

„Zawodowcy” od rekompensat prawnicy mający wyłącznie marginalną wiedzę z tego zakresu, pracownie dochodzące odszkodowań bez żadnej historii – to oczywiście poniektóre podmioty, które zajmują się – nie obawiajmy się tego zakomunikować bezpośrednio – nabieraniem Klientów. Kim są Ci poszkodowani? To uczestnicy wypadków komunikacyjnych, nieprawidłowości medycznych, chorzy będący przez bardzo długi czas w całodobowych zakładach opieki zdrowotnej z powodu skomplikowanej operacji, podwładni przedsiębiorstw, którzy ulegli wypadkowi w trakcie pracy. Komplikacje z odebraniem zadośćuczynienia powstają już po zakwestionowaniu przekazania go poprzez firmę ubezpieczającą, potem jest jeszcze trudniej. Nieraz taka jednostka poleca poszkodowanemu tzw. kancelarię odszkodowawczą, która „bez wątpienia poradzi w jaki sposób odebrać należyte zadośćuczynienie”. W efekcie nie potrafi niczego dokonać bez adwokata, bowiem wyłącznie on ma uprawnienia, aby występować podczas postępowania sądowego jako obrońca. Te osoby, które skorzystały z propozycji „ekspertów od odszkodowań”, straciły pieniądze, czas i nerwy. Co zrobić, ażeby mówiąc w skrócie nie dać się naciągać?

Wcale nie podpisuj na miejscu umowy, przeanalizuj ją z adwokatem

W kwestii otrzymywania należytego odszkodowania w ogóle nie powinieneś się spieszyć. Jeżeli dojdziesz do kancelarii odszkodowawczej, skontroluj starannie warunki umowy – najlepiej weź ją w teczce do domu. Specjalista, jaki nie da Ci bezproblemowo rozszyfrować wszystkich klauzuli, nie jest godzien Twojego czasu…ani wydatków. Lepiej odnajdź renomowaną Kancelarię Adwokacką z Torunia, która spokojnie objaśni Ci wszelkie fragmenty, jakie umieszczone są na piśmie. Naturalnie odpowiedni, kompetentny i wiarygodny pełnomocnik siądzie z Tobą przy wszystkich papierach oraz etapami wyjaśni to, czego nie rozumiesz. Naprawdę kancelarie, jakie cieszą się poszanowaniem i dobrą renomą innych Klientów, również powinieneś mieć na uwadze. Na każdym kroku weryfikuj do kogo tak naprawdę się zgłaszasz po pomoc!

Umowę musi obowiązkowo skonstruować prawnik, a nie „którakolwiek” kancelaria

Kiedy jednak wykonała to kancelaria odszkodowawcza, w takiej sytuacji trzeba bezzwłocznie skreślić z niej zapis wspominający o polecaniu całej korespondencji dotyczącej sprawy jedynie do agenta (zatem oczywiście biura zajmującego się odszkodowaniami). Inaczej bowiem ani razu nie sprawdzisz jakiegokolwiek zawiadomienia z sądu, oprócz tego świadczącego o sumie kosztów sądowych i o niepowodzeniu. Musisz jak najszybciej wziąć całą korespondencję, zaś wszelakie nieporozumienia muszą niewątpliwie podlegać karze. Możesz, m. in. dołączyć własny wpis, iż niedostarczenie bieżącej dokumentacji będzie prowadziło do zerwania przez Ciebie zawartej umowy i przesłaniem na Twój rachunek rozliczeniowy oznaczonej sumy. Zaufany adwokat wcale nie będzie robił w takiej kwestii zbędnych problemów, ponieważ dobrze rozumie, jakie są jego obowiązki i posiada ubezpieczenie OC, np. gdy omyłkowo przepadnie jakichkolwiek dokument, a Ty będziesz dochodził w trakcie rozprawy swoich praw. Naturalnie u polecanych adwokatów takie kwestie zaliczają się do rzadkości.

Na jaki rachunek bankowy dojdą środki z zadośćuczynienia? Twoje czy naciągaczy?

Oczywiście, iż na Twoje konto w banku. Taki dopisek musi obowiązkowo widnieć praktycznie w jakiejkolwiek umowie odnoszącej się do nabywania zadośćuczynienia za stłuczki, wypadki w czasie wykonywania pracy, pomyłki medyczne itd. W żadnym przypadku nie toleruj tego, ażeby fundusze zostały wysłane na rachunek bankowy placówki odszkodowawczej. Mogą nigdy do Ciebie nie dojść albo firma będzie nimi manipulować oraz dostaniesz je w znacznie dalszym terminie. Musisz mieć na uwadze, iż owa firma nie będzie Twoim przedstawicielem w czasie rozprawy sądowej oraz w związku z tym nie będzie funkcjonować jako Twój adwokat. Nie ma najzwyczajniej w świecie do takich rzeczy prawa.

Aktywność, nad jaką nikt nie posiada nadzoru

Kancelarie odszkodowawcze to najczęściej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a podwładni to przygodne osoby, jakie absolutnie nie mają ani wiedzy, ani wyczucia w prowadzeniu spraw o odszkodowanie. Żadna instytucja w kraju bowiem nad takimi przedsiębiorstwami odszkodowawczymi nie sprawuje wystarczającego nadzoru. Najczęściej przełożony jest prawnikiem, który legitymuje się wyłącznie płytką wiedzą. Ponieważ prawnik to nie ta sama profesja co adwokat bądź radca prawny. Prawnik jest w stanie zaledwie „zapewniać konsultacje prawne”, lecz nie wolno mu działać w jakiejkolwiek sprawie. Więc nie powinien być pełnomocnikiem w procesie sądowym – obrońcą, prokuratorem etc. Prawnik może pomóc sporządzać odwołania, objaśniać Klientom szczegółowe rozdziały i wstępnie instruować, jak określona rzecz wygląda z punktu widzenia polskiego prawa. Bez aplikacji i kompetencji wciąż jest osobą, która ma wiedzę niezwykle ogólną z dziedziny prawa oraz dodatkowo częściową.

Biura zajmujące się zadośćuczynieniami i „ściągające długi” rywalizują o Petentów z profesjonalnymi kancelariami adwokackimi, które pomagają setkom pokrzywdzonych. Jeśli chodzi o sprawy sądowe, to są bardzo często przymuszone do korzystania z usług adwokatów, ponieważ nie posiadają żadnych upoważnień – są reprezentantami w całej sprawie dochodzenia o odszkodowanie. Z tego względu zanim ustalisz, w jakie miejsce pójdziesz po pomoc, przeszukaj ofertę kancelarii adwokackich a nie placówek odszkodowawczych.

Jeśli zaintrygował Cię powyższy temat oraz zamierzasz sprawdzić, jak wygląda profesjonalna strona www adwokata, możesz kliknąć tutaj – Adwokat Toruń

Komentarze są wyłączone.