Termosy obiadowe, niezbędne do pracy a także w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry
Wrzesień 24, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne
Wrzesień 25, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i w sklepach znajdujemy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to stosunkowo długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Budowę termosu opatentowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas wiedzą czym jest termos, aczkolwiek mała część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, urządzenie, skomponowane z podwojonych ścianek, a między nimi jest przestrzeń próżni termicznej. Ściany są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one niewielką ilością ciepła. Strata ciepła jest również ograniczana poprzez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która przykryta jest obudową odpierającą światło. Wszystko to sprawia, że termos podtrzymuje nasze danie lub nasz w wysokiej temperaturze przez dłuższy czas. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć tysiące rodzajów termosów, mamy możliwość wybierać w kolorach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także przeznaczeniem, na przykład, są termosy klasyczne, znane wszystkim, o standardowym wyglądzie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do żywności, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych właśnie kształtem, to znaczy są one ,co najważniejsze, dużo większe, po drugie mają całkiem inny kształt, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Spędzając mnóstwo czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, wraz z rodziną czy w samotności, w góry, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to przydatne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się pełnowartościowego posiłku, aby móc spokojnie funkcjonować przez następne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, należy przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że bardzo często jest trudno zdecydować. Dużą role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon musi sporo kosztować. Ważną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które jednak słabo trzymają ciepło oraz termosy ze szkła i stalowe, które bardzo dobrze sobie radzą. Termosy stalowe są najbardziej popularna, z tego powodu, że te szklane nie są tak solidne. Następna sprawa jaką należy rozważyć przed nabyciem jest korek, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z uszczelką i łączony. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten pierwszy, gdyż przez ten typ ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać na wyprawę powinno się pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz profesjonalnie stworzone termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu możemy mieć gwarancje, że termos nie wysunie się nam z dłoni; ponadto, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sam termin wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym stwierdzeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak jedną wadę, trzymają one ciepło o wiele krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i ochoczo nabywane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie długich wypraw na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś pożywnego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pojemność specjalnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne korzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem ciepła, mamy możliwość więc cieszenia się z ciepłego jedzenia przez dłuższy czas. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie są wieczne i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.