Termosy Stanley Thermos Esbit – jaki najlepszy oraz jak go wybrać

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe poddasza pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja pach woskiem – jak przygotować wosk
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze ?

Decydując się na wycieczkę powinniśmy zatroszczyć się o porządne przygotowanie. Szczególnie kiedy jedziemy w góry lub czeka nas wielogodzinne zwiedzanie, warto nie zapomnieć nie tylko o zapakowaniu wody czy prowiantu, ale także spakowaniu zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób uwielbia wycieczki z turystycznymi termosami, które przez wiele godzin zachowują temperaturę kawy, herbaty lub innego napoju. Które termosy są oceniane jako najlepsze oraz z jakiego powodu? Zazwyczaj szczególnie interesującym nas wyznacznikiem jest czas utrzymywania zimna lub ciepła, chociaż równie ważna jest szczelność i wytrzymałość. Pośród najbardziej zananych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Stanley, Thermos oraz Esbit, z tego względu warto je poznać.

Który termos turystyczny wybrać?

Kupując termos turystyczny powinniśmy spojrzeć na kilka kluczowych kryteriów, które świadczą o tym, czy termos turystyczny sprawdzi się w konkretnych warunkach, czy nie. Istotna jest tutaj funkcjonalność, struktura oraz materiały, z których termos turystyczny jest wykonany. Im bardziej zależy nam na dobrym wykonaniu, tym rozsądniej kupić termos przygotowanego z wysokiej jakości tworzyw, które nie zawierają szkodliwych substancji oraz pozytywnie wpływają na dobre funkcjonowanie turystycznego termosu.

Warto również pomyśleć o tym, żeby termos posiadał zewnętrzną powłokę, dzięki której mamy przekonanie, że termos turystyczny nie wysunie się nam z rąk też w rękawiczkach. W zależności od tego, jak długie przewidujemy wędrówki, powinniśmy dostosować pojemność swojego termosu. Zazwyczaj termosy turystyczne sprzedawane są w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im krótsza wyprawa tym mniejszy termos wystarczy. Na całodniowe wycieczki lepiej wybrać większy termos.

Najważniejszym parametrem, jakim powinniśmy się zainteresować, chcąc dowiedzieć się, który termos turystyczny wybrać jest oczywiście czas zachowania temperatury. W tej kwestii istotny jest nie tylko czas zatrzymania zimna bądź ciepła, ponieważ w przypadku świetnych termosów będzie to nawet pełna doba, ale również zakres temperatur. Nie istnieje termos, który zatrznyma przez długi czas dokładnie tę samą temperaturę. Warto wspomnieć, że im lepiej zapełniony termos, tym lepiej będzie on pełnił swoje zadanie. By jednak turystyczny termos stał się użyteczny, musi posiadać dobry korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Zazwyczaj nakrętki są zakręcane lub mają automatyczny przycisk. Jeśli zamknięcie nie będzie dobrej jakości, termos nie zachowa temperatury.

Najbardziej znane termosy turystyczne

W sklepach możemy znaleźć bardzo dużo turystycznych termosów, ale najbardziej znane oraz polecane pochodzą od trzech firm, od lat sprzedających tak samo termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a do tego termiczne kubki (one słabiej spisują się w trakcie długotrwałych wycieczek oraz charakteryzują się mniejszą pojemnością) dobrej jakości. Najbardziej znane termosy turystyczne pochodzą z firm: Stanley, Thermos oraz Esbit. Są one bardzo cenione wśród pasjonatów wycieczek i podróży. Czym charakteryzują się ich termosy?

Turystyczne termosy firma Stanley

Termosy turystyczne producenta Stanley posiadają prawie wiekową tradycję produkcji. Tworzone od prawie stu lat termosy z wkładem stolowym są niezwykle trwałe oraz przez lata uczestniczą w najdłuższych wyprawach. Według producenta są tak doskonałe, że dadzą radę służyć przez długie lata w najtrudniejszych warunkach, polegając na swoich zdolnościach termoizolacyjnych. Jak już wiemy, umiejętność zachowania temperatury zależy od napełnienia i wielkości turystycznego termosu oraz elementów struktury. Wszystkie modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W przybliżeniu termosy turystyczne Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h w mniejszych termosach do 20-24h w większych, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Jak widać izolacja termiczna w przypadku turystycznych termosów Stanley jest naprawdę bardzo wysoka. Należy jednak pamiętać, że w każdym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z biegiem przemijających godzin stanie się nieco niższa/wyższa.

Turystyczne termosy firma Thermos

Inną równie znaną oraz szczególnie polecaną firmą produkującą termosy turystyczne oraz termiczne kubki jest firma Thermos. To jedna z największych firm tworzących termosy od lat, z najwyższej jakości materiałów i surowców. Co więcej Thermos tworzy termosy we własnych fabrykach, bez udziału innych firm.

Produkty firmy Thermos zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy firma Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat zdobywa sukcesy na rynku, w tworzeniu swoich obiadowych termosów oraz termosów na napoje. Ich obszerna oferta termosów i kubków zachęca użytkowników, a doskonałe właściwości utrzymywania temperatury, jakość i dobra cena, zachęcają, żeby przynajmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, zachowanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach ok. 40 °C.

Czy termos można czyścić w zmywarce?

Zapamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie powinno się czyścić w zmywarce. Producenci termosów wskazują, że w zmywarce da się czyścić zaledwie korek, ale nie tyczy się to każdego modelu. Z reguły termosów umieszczamy w zmywarce, ponieważ silne detergenty oraz działanie wysokiej temperatury w trakcie mycia, może niszcząco wpłynąć na ich umiejętność do zachowania temperatury.

Termos na prezent

Komentarze są wyłączone.